Burgas, Bułgaria – Plaża i inne atrakcje turystyczne.

Burgas to czwarte co do wielkości miasto w Bułgarii. Jako miasto przemysłowe i portowe jest gospodarczym, kulturalnym i politycznym centrum całej południowo-wschodniej Bułgarii. W tym filmie zamieściłem materiał filmowy i listę najlepszych atrakcji w Burgas, które zamienią Twoją wizytę w niezapomnianą przygodę.

Zabytki: Deptak w Aleksandrowskiej z punktem zasadniczym „Św. Braci Cyryla i Metodego” – Katedra, Gmach Celny, Ratusz, Pomnik Żołnierzy Rosyjskich, Sąd Okręgowy, Kościół Iwana Rilskiego, Wolny Uniwersytet w Burgas, Hotel Bułgaria, Muzeum Archeologiczne i nadmorska promenada.

Zwiedzanie Burgas. Mapa, pogoda i co warto zobaczyć.

Bułgaria to kraj warty odwiedzenia zwłaszcza w miesiącach letnich, gdyż temperatury powietrza pozwalają wówczas na korzystanie z wszelkich dostępnych tam atrakcji. Miasto Burgas, to idealne wręcz miejsce na spędzenie wakacyjnego wypoczynku, gdyż posiada wiele ciekawych miejsc i atrakcji. W lecie temperatury powietrza wynoszą około 30’ C, zatem są idealne dla wczasowiczów, którzy pragną zwiedzać, kapać się w morzu i wygrzewać na plaży. Jest to też idealne miejsce do nurkowania, gdyż w tym rejonie znajduje się jedna z baz nurkowych, która jest skierowana zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących. Całkiem przyjemnie jest też wiosną, gdy temperatury powietrza wynoszą około 20’ C, choć wówczas woda w morzu jest chłodna i raczej nie polecamy kąpieli.

Turystyczna mapa Burgas

Ciekawe miejsca w Burgas.

Burgas to przede wszystkim największy, międzynarodowy port lotniczy w Bułgarii i malowniczy port rybacki. Ponadto miasto słynie ze źródeł termalnych i właśnie w mieście Burgas znajdziemy kilka bardzo znanych na całym świecie uzdrowisk. Na starym mieście znajdziemy wiele zabytkowych budowli, które z całą pewnością zachwycą miłośników architektury. Ponadto warto zobaczyć również wspaniałą cerkiew, która zachwyci swoim kunsztem i przepychem nawet tych, którzy niezbyt się znają na architekturze. Warto zwiedzić miejscowe muzea i spacerować wieczorami po  drewnianym molo.

Ciekawostki…

Warto wiedzieć, że to właśnie w Burgas, spędził ostatnie lata swojego życia znany polski wieszcz: Adam Mickiewicz. Co też niezwykle ciekawe, został on  doceniony przez władze tego bułgarskiego miasta, gdyż w jednym z parków stoi jego pomnik, a także jedna z ulic nosi jego nazwę.

Oficjalna informacja turystyczna Burgas:

https://www.gotoburgas.com/en