Cypr, pogoda w listopadzie

Cypr – to gościnna i egzotyczna wyspa położona na przecięciu szlaków łączących Azję, Afrykę i Europę. Panujący tu klimat jest najłagodniejszy i najbardziej słoneczny w basenie całym basenie Morza Śródziemnego.

Cypr to cudowne miejsce, pełne niespodzianek. Bezchmurne niebo nad tym krajem jest przez niemal cały rok. Nawet w listopadzie słońce świeci bardzo intensywnie. Cypr jest jednym z tych krajów, w których zimą wciąż świeci słońce, a temperatury w listopadzie i grudniu osiągają średnią 20-22 stopni Celsjusza. Woda wokół Cypru ma w listopadzie zwykle 21 stopni.

Listopad na Cyprze

Listopad jest podobny do pażdziernika, tylko nieco chłodniejszy. Jesienią zdarzają się deszcze, ale są na tyle rzadkie, że nie trzeba się nimi przejmować. W listopadzie na Cyprze jest bardzo słonecznie. Średnie temperatury w listopadzie wahają się w granicach 20-22 st. Celsjusza. Listopad jest okresem rozkwitu winogron, pomarańczy oraz najlepszych jabłek.

Listopad na Cyprze obfituje w oferty turystyki aktywnej i imprez kulturalnych. To właśnie tam, przyjeżdżają sportowcy z całego świata, żeby wykorzystać idealne warunki do trenowania. 
Pogoda jest taka, że w ciągu jednego dnia, można się tam opalać na plaży i pluskać wodą, a drugiego natomiast, wyskoczyć w Góry Rodos, żeby pojeździć sobie na nartach.

Cypr, temperatury w listopadzie

Średnie temperatury Limmasol
Temp. w ciągu dnia – 22.0° C, temp. w nocy – 13.0° C

Średnie temperatury Larnaca
Temp. w ciągu dnia – 23.0° C, temp. w nocy – 12.0° C

Średnie temperatury Paphos
Temp. w ciągu dnia – 22.0° C, temp. w nocy – 12.0° C