Cypr, temperatury wody

Temperatury wody wokół cypryjskiego wybrzeża są również wyższe niż we wszystkich pozostałych rejonach Morza Śródziemnego. 
Między kwietniem i listopadem mierzy się tu wartości od 20 do 27°C, co cieszy niezmiernie miłośników morskich kąpieli i sportów wodnych. 
Przy odrobinie szczęścia mogą oni poświęcać się swemu hobby nawet w grudniu, ponieważ nawet wówczas woda w morzu miewa temperaturę 19°C. 
Najniższe temperatury wody, „zaledwie” 17°C, notuje się w styczniu i lutym.

Cypr, pogoda w maju

W maju od razu czuje się na twarzy cypryjski wiatr – i ciepło. Pomarańczowe gaje, lazurowe morze i starożytne zabytki Cypru najlepiej oglądać wiosną, gdy wyspa jeszcze się zieleni i łatwiej o spokojne miejsce na plaży oraz tańszy hotel. 
W kurortach w pobliżu Limassol już w maju można kąpać się w morzu. Jest gorąco jak w Polsce w samym środku upalnego lata.
Co roku między połową maja, a początkiem września na półwyspie Akamas, na Cyprze, pojawiają się licznie żółwie morskie. Na plaży w zatocie Lara, w miejscu, w którym same wykluły się z jaj, na brzeg wychodzą samice żółwia zielonego, zwanego również jadalnym.
Będąc na Cyprze w maju nie można przeoczyć Święta Kwiatów, zwanego też Anthistíria, szczególnie wesoło obchodzonego w połowie maja w Larnace i w Páfos.

Cypr, temperatury w maju

Średnie temperatury Limmasol
Temp. w ciągu dnia – 26.0° C, temp. w nocy – 17.0° C

Średnie temperatury Larnaca
Temp. w dzień – 27.0° C, temp. w nocy – 16.0° C

Średnie temperatury Paphos
Temp. w ciągu dnia – 24.0° C, temp. w nocy – 14.0° C