W marcu na Trodos

Najlepszym okresem na wspinanie na Cyprze to okres polskiej wiosny i jesieni, temperatury miłe i deszczy mało, a w dodatku – w marcu są zbiory pomarańczy.
Pogoda w marcu nie jest taka zła na wspinanie, w porównaniu z południową Francją, Grecją, a nawet z Hiszpanią, Cypr oferuje znacznie lepsze warunki.

Cypryjska zima

Zima na Cyprze przypomina wiosnę w Polsce, taki kwiecień. Słonecznie, ciepło przez kilka godzin, często można chodzić w krótkim rękawku, ale wieczory i noce chłodne, a w domach zimno wręcz przenikliwie (to wina betonowych domów, przepuszczają upał latem i wilgoć, i chłód zimą).Czasem pada. Czasem nawet bardzo pada…kilka razy dziennie mogą być burze i wtedy ulicami płyną rzeki. Na wyjazd radzę zabrać rzeczy letnie , ale bez przesady, bo wieczorem trzeba ubrać sweter czy kurtkę, a spać też się nie da w letniej, krótkiej pidżamce.
Cypryjska zima jest wyjątkowo dokuczliwa, głównie ze względu na brak ogrzewania w mieszkaniach. Noce są zimne, temp. spada do około 5ciu stopni i… cóż w mieszkaniu temeratura jest taka sama. Trzeba dogrzewać się piecykami, spać w dresach, skarpetkach i czapce…

Cypr w marcu, temperatury

Średnie temperatury Nikozja
Temp. w ciągu dnia – 18.0° C, temp. w nocy – 7.0° C

Średnie temperatury Limmasol
Temp. w ciągu dnia – 18.0° C, temp.w nocy – 9.0° C

Średnie temperatury Larnaca
Temp. w ciągu dnia – 19.0° C, temp.w nocy – 8.0° C