Kiedy lecieć na Dominikanę, a kiedy lepiej zostać w domu? Kiedy jest czas huraganów na Dominikanie oraz pogoda na Dominikanie.

Dominikana – raj na ziemi.

Dominikana uznawana jest za swego rodzaju raj na Ziemi. Jest to związane głównie z wyglądem wyspy. Bajeczne krajobrazy oraz tamtejsza unikalna roślinność, potrafią wprawić w prawdziwy zachwyt, nawet najbardziej wybrednego estetę. Poza tym, ten tętniący życiem zakątek, cieszy się też ogromnym uznaniem z powodu bardzo sprzyjającego klimatu. Na Dominikanie, bowiem, niemal przez okrągły rok świeci słońce a opady należą tu do rzadkości. Jeśli już nawet spotkamy dni deszczowe, to przyjemnie nas one ochłodzą oraz wpłyną na rozwój tamtejszej flory. Co nie jest bez znaczenia, szczególnie dla lokalnych plantatorów trzciny cukrowej oraz tytoniu.

Jaka jest pogoda na Dominikanie? Kiedy najlepiej przylecieć na wakacje?

Ci, którzy wybierają się do tego – zazwyczaj skąpanego w słońcu kraju – powinni wiedzieć, że na Dominikanie panują tylko dwie pory roku. Jest to: pora sucha – odpowiadająca naszym: wiośnie i latu oraz pora deszczowa – odpowiadająca naszym: zimie i jesieni. Najbardziej dogodnym okresem na wyjazd na Dominikanę jest tak zwana pora sucha. Oznacza to, że najdogodniejsza pora na wyjazd na Dominikanę to okres między grudniem a kwietniem. Wtedy też, będziemy mogli skorzystać z najbardziej sprzyjających nam warunków klimatycznych. Nie będzie, więc nas męczyło duszne i wilgotne powietrze, dzięki czemu, będziemy mogli czuć się: w pełni wypoczęci, zrelaksowani, pełni energii i bardzo optymistycznie nastawieni do świata oraz ludzi. z powodzeniem będziemy mogli też skorzystać z kąpieli w dość ciepłym morzu. Temperatura wody nie przekracza tu 25 stopni C, przez niemal cały okrągły rok (!).

Czas huraganów na Dominikanie.

Mimo, iż Dominikana uważana jest za obszar niemal idealny pod względem pogody, nie do końca jest to prawdą. Otóż, największym zagrożeniem, jakie możemy napotkać w czasie naszych wakacji na Dominikanie, są huragany. Można się ich spodziewać na tym obszarze w okresie między sierpniem a październikiem. Co prawda są one obecnie dość sporadycznym zjawiskiem, ale władze kraju, są przygotowane na nie w profesjonalny sposób. Dlatego też, jako osoby, którym obce są tego typu anomalie pogodowe, a goszczące na Dominikanie w tym właśnie czasie, możemy odetchnąć z ulgą.