Dominikana – przestępczość, czego unikać, dobre rady dla turystów. Choć na Dominikanie nie ma specjalnego zagrożenia to należy uważać na …

Video: Oszustwa turystów na Dominikanie, czego unikać?

Dominikana kojarzy się nam Europejczykom, z rajem na ziemi. Ciągle jest ciepło, są wspaniałe gorące plaże, egzotyczna roślinność, wspaniałe zaplecze turystyczne, które zadowoli nawet najwybredniejszych. Często wybierając się w taką egzotyczną podróż, koncentrujemy się na wyborze atrakcyjnego miejsca na pobyt, idealnego hotelu, który zapewni nam maksimum wygody, a także różnych rozrywek. Często w ferworze przygotowań, zapominamy o swoim bezpieczeństwie i nie sprawdzamy, jak to wygląda w regionie, do którego się udajemy.

Czy Dominikana jest bezpieczna?

Bezpieczeństwo na Dominikanie- przestępczość, czego unikać?

Choć na Dominikanie nie ma specjalnego zagrożenia jakimś rodzajem przestępczości zorganizowanej, to jednak, tak jak w każdym kraju, są dobrzy ludzie i przestępcy. Na Dominikanie przez wiele długich lat panowały dyktatury wojskowe i było bardzo niebezpiecznie. Było dużo grup, które działały przeciwko władzy i konkurowały ze sobą na wielu płaszczyznach. Oczywiście, jeżeli weszło się im w drogę, mogło być nieciekawie. Obecnie sytuacja polityczna jest spokojniejsza, zwłaszcza odkąd Dominikana stała się państwem niepodległym. Pamiętajmy jednak, że zamieszki, były stosunkowo niedawno i ludność przyzwyczaiła się do wielu rzeczy i je akceptuje. W dzień ulicami dużych miast Dominikany spacerują turyści, a wieczorami te miejsca zamieniają się w dżunglę przestępczości. Na ulice wylegają prostytutki, handlarzy narkotyków i czym się tylko da. Warto wówczas być już w swoim hotelu i nie narażać się na niebezpieczeństwo. Wiadomo, że turyści mają zawsze ze sobą sporą ilość gotówki, więc są też częstymi celami ataków złodziei i przestępców. Unikajmy, zatem wychodzenia wieczorami poza granice kompleksów hotelowych, nie wybierajmy się sami na wycieczki.

Dobre rady dla turystów

Choć większość rad dla turystów, zawarliśmy już w poprzednim akapicie, to jednak warto jeszcze pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Nie nośmy przy sobie dużej ilości gotówki, nie nośmy także przy sobie wszystkich kart płatniczych, a jeżeli już, to nigdy z napisanym na nich pinem do karty. Pilnujmy swoich dokumentów. Jeżeli zabieramy ze sobą prawo jazdy, to dowód i paszport zostawmy w skrytce hotelowej. Na wycieczki w odległe zakątki wyspy, takie, które są niezamieszkane, lub też na pół dzikie, wybierajmy się z przewodnikami. Przewodników także należy wybierać starannie i najlepiej wybrać ich jeszcze będą w kraju. Nigdy nie decydujmy się na przewodnika, który zjawia się nie wiadomo skąd i oferuje nam swoje usługi.