Wiadomo, że wakacje to spory wydatek dla budżetu każdej rodziny. Choć ceny wycieczek na Dominikanę są obecnie bardzo przystępne, to zawsze trzeba też liczyć się z różnymi dodatkowymi wydatkami. Jeżeli wybieramy się na Dominikanę, w formie zorganizowanej wycieczki przez biuro podróży, to dokładnie wpierw sprawdźmy jego rekomendację i dopytujmy o szczegóły. Tylko w ten sposób unikniemy potem rozczarowania na miejscu, gdy się okaże, że w cenę wycieczki nie jest wliczone jedzenie, czy też bilety wstępów do różnych atrakcyjnych miejsc. Pytajmy i jeszcze raz pytajmy o szczegóły, tylko wówczas nasza wycieczka będzie w pełni udana i obędzie się bez niemiłych niespodzianek.

Ceny na Dominikanie- obowiązująca waluta, kurs i banki

Na Dominikanie walutą obowiązującą jest peso, które w przybliżeniu wynosi: 1peso=0, 06 złotego. Oczywiście jadąc na Dominikanę, nie zabieramy ze sobą złotówek, bo tam już ich nie wymienimy na walutę obowiązującą, zabierzmy najlepiej euro bądź też dolary amerykańskie. Walutę na miejscu wymieniajmy tylko w strefach turystycznych, a najkorzystniej jest to zrobić w bankach, w kantorach przy hotelach, jest zazwyczaj o wiele wyższy kurs. Pamiętajmy też, aby nie wymieniać pieniędzy u prywatnych osób, bo jest to karalne i niebezpieczne.

Ceny na Dominikanie- alkohol, paliwo, jedzenie, restauracje

Video: Czy Dominikana jest droga?

Na Dominikanie ceny w sklepach są stosunkowo przystępne, nawet trochę niższe od tych, które mamy w sklepach w Polsce. Oczywiście jest to też uzależnione od ceny kursu waluty. Najdrożej jest w sklepach i restauracjach hotelowych, gdzie jeszcze do ceny, dodawany jest około 10 % podatek. Przykładowo, za taksówkę w obrębie jednego miasta zapłacimy około 100 pesos, ale najlepiej się targować na początku i uzgadniać cenę. Często turyści nieznający języka i kurów walut, są oszukiwani przez taksówkarzy. Najbardziej popularne, czyli chleb, kosztuje około 40 pesos, a litr mleka 35. Oczywiście ceny mogą różnic się w zależności od rodzaju sklepu, a także od regionu kraju. O wiele wyższe ceny są w stolicy i innych miastach, gdzie jest duży napływ turystów. Będąc na Dominikanie, nie wolno absolutnie zapomnieć o skosztowaniu miejscowego rumu, którego butelka kosztuje około 200 pesos.