Ciekawostki o Dominikanie dla turystów i wczasowiczów – uprawianie sportów, praktyczne porady dla turystów na Dominikanie.

Dominikana to państwo leżące na Morzu Karaibskim, w otoczeniu wspaniałych, palmowych gajów, sadów pomarańczowych i bananowych, plantacji trzciny cukrowej i kawy. Do tego dochodzi ekskluzywne zaplecze turystyczne, z wieloma wspaniałymi hotelami, basenami, kortami tenisowymi, polami golfowymi, miejscami do nurkowania i wieloma innymi atrakcjami. Bez względu na wiek, każdy spędzi na Dominikanie, wakacje swojego życia. Każdy, kto był tam, choć raz, będzie marzył o tym, aby tam powrócić.

Ciekawostki o Dominikanie dla turystów i wczasowiczów – uprawianie sportów

Dominikana to prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych. Można z powodzeniem uprawiać windsurfing, a najlepiej w tym celu udać się do CABARETE, gdzie odbywają się znane zawody w tej dyscyplinie. Bez problemu wypożyczymy też potrzebny sprzęt i możemy także zapisać się na lekcje. Miłośnicy nurkowania, na Dominikanie będą mieli idealne ku temu warunki. Miejscowość SOSUA, która nazywana jest Karaibską Ibizą, posiada ku temu idealne warunki: woda tam jest bardzo przejrzysta i nurkując można podziwiać wspaniałe wody morza karaibskiego. Jeżeli preferujemy sporty spokojniejsze, to powinniśmy udać się do miejscowości rybackiej JUAN DORIO, gdzie znajduje się kilka pół golfowych, z bardzo dobrymi warunkami do gry. Można tam również z powodzeniem uprawiać sporty wodne, gdyż rafa koralowa, chroni przed dużymi falami.

Praktyczne porady dla turystów i wczasowiczów

Podczas wycieczki na Dominikanę, dbajmy w szczególności o swoje bezpieczeństwo. Nigdy nie oddalajmy się sami od miejsc hotelowych, nie wychodźmy też nocą w tereny nam nieznane. Pilnujmy cennych rzeczy, zwłaszcza pieniędzy i dokumentów. Choć na Dominikanie nie ma specjalnego zagrożenia przestępczością zorganizowaną, to jednak w dużych skupiskach ludzkich, zwłaszcza tam, gdzie jest dużo turystów, grasują złodzieje i włamywacze.