Dominikana, czyli Perła Morza Karaibskiego.

Dominikana często określana jest, jako Perła Morza Karaibskiego. Dlaczego? ponieważ uchodzi ona za jedną z bardziej malowniczych Wysp na Archipelagu Wielkich Antyli. Odwiedzając Dominikanę, warto zwrócić szczególną uwagę na kilka, naprawdę wyjątkowych miejsc. Ujrzenie ich na własne oczy, może zaowocować wieloma pozytywnymi doznaniami – głównie estetycznymi. Przywiezione z nich pamiątki, w postaci zdjęć, nie opiszą, co prawda faktycznego piękna tych obszarów, ale z pewnością pozwolą na dłużej zachować je w pamięci.

10 rzeczy które trzeba zobaczyć na Dominikanie

Co warto zobaczyć na Dominikanie?

Pierwszym z takich miejsc, których nie sposób pominąć w trakcie wycieczki po Dominikanie, to Santo Domingo, czyli stolica wyspy. Jawi się ono, jako jedno z najbardziej reprezentatywnych miast dominikańskich. Metropolia ta doskonale radzi sobie również z postępującym procesem urbanizacyjnymi. Od dłuższego czasu, jawi się ona także, jako prężnie rozwijające się centrum turystyczne, gdyż zasłynęła ona, jako miejsce spoczynku słynnego odkrywcy i podróżnika Krzysztofa Kolumba. Na jego cześć, wzniesiono między innymi piękny okazały pomnik. Przebywając na Dominikanie, warto też odwiedzić najbardziej malowniczy zakątek wyspy. Jest to Półwysep Semana. Przy odrobinie szczęścia, możemy zaobserwować gody wielorybów.

Miłośnicy przyrody, powinni koniecznie odwiedzić także: Playa Frontónoraz Punta Cana. Są to przepiękne, pokryte dziką florą plaże. Na uwagę zasługują również, spektakularne rafy koralowe. Wizytując Dominikanę, warto też odwiedzić tamtejszą „Ibizę”. Określana jest tak, niewielka, ale bardzo rozrywkowa miejscowość Sosua. Na jej obszarze, znajduje się największa liczba nocnych klubów oraz innych lokali, oferujących miejscową rozrywkę na najwyższym poziomie. Warte polecenia, jest także niewielkie urokliwie miasteczko San Pedro. Na jego obszarze znajduje się między innymi, największy na wyspie stadion do gry w baseball (to narodowy sport Dominikany). Będąc na Dominikanie, dobrze jest też udać się do Santiago de Los Caballeros. Jest to drugie, co do wielkości miasto na wyspie. Odwiedzając je, warto zobaczyć miejscowe Muzeum Tytoniu. Odwiedzając Dominikanę, możemy też udać się nad największe słone jezioro – Lago Enriquilio.

Jeśli lubimy, przypatrywać się dzikiej przyrodzie z bliska, to doskonałym dla nas miejscem, będzie też Coconut Coast ze swoim parkiem rozrywki Manati Park Bavaro. Tam, możemy obejrzeć: legwany, sępy, papugi, rekiny oraz płaszczki. Na miejscu, możemy też popływać z delfinami. Na obszarze parku, mieści się również zrekonstruowana wioska Indian. Jest to swoisty skansen, w którym możemy podziwiać codzienne życie Tainów.