Porady dla podróżujących na Dominikanę – w trakcie podróży i już na miejscu. ! 10 najlepszych porad i ile kosztuje Dominikana.

Video: 10 porad które musisz znać zanim polecisz na Dominikanę

Europejczycy coraz częściej planują swoje wakacje w krajach egzotycznych. Najczęściej są to kraje tropikalne, gdzie można wypocząć w słońcu przez okrągły rok. Od niedawna także coraz częściej jest odwiedzana przez turystów Dominikana. Ta piękna wyspa na morzu karaibskim, zachwyca turystów różnorodnością etniczną, kulturową i wyznaniową. Do tego dochodzą bajkowe wręcz plenery, pełne gorących i piaszczystych plaż, które na tle lazurowego morza wyglądają wprost urzekająco. Ponadto bujna roślinność, charakterystyczna dla tej strefy klimatycznej. To wszystko sprawia, że Dominikana stała się ostatnio krajem, najchętniej odwiedzanym przez turystów.

Wydawanie pieniędzy na Dominikanie:

Porady dla podróżujących na Dominikanę – przed wyjazdem

Jeszcze zanim wybierzemy się w taką egzotyczną podróż na Dominikanę, to warto dowiedzieć się coś więcej o tym kraju. Choć ludzie tam są otwarci i cieszą się, że przyjeżdża do nich coraz więcej turystów, to jednak trzeba poznać ich zwyczaje, aby nie mieć na miejscu nieprzyjemności. Jest to kraj egzotyczny i choć nie występują tam żadne zagrożenia epidemiologiczne, nie ma też nakazu szczepień, to jednak warto przed taką podróżą zaszczepić się na coraz powszechniejsze wirusowe zapalenie wątroby. Spędzimy przecież wiele godzin, wśród obcych nam ludzi i będziemy mieć styczność z wieloma zagrożeniami.

Trzeba też przed wyjazdem zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze leki, tak, aby potem na miejscu nie szukać lekarzy. Choć oczywiście takowy są, jednak w niektórych miejscach jest do nich też ciężki dostęp. Pamiętajmy zwłaszcza o lekach na receptę, oczywiście, jeżeli takie mamy zlecone przez lekarza. Oprócz leków należy zabrać ze sobą środki odstraszające komary, a także środki znieczulające po ukąszeniu. Konieczne będzie także zakupienie środków chroniących przed oparzeniem słonecznym, a także zabranie okularów, czapek i parasolek.

Porady dla podróżujących na Dominikanę – w trakcie podróży i już na miejscu

Na wjazd do Republiki Dominikany nie potrzebujemy żadnych wiz, jednak musimy okazać powrotny bilet. Nie jest także wymagana żadna określona kwota, którą musimy dysponować przy wjeździe. Choć oczywiście musimy mieć pieniądze, jednak nie potrzebujemy gotówki. Na Dominikanie bez problemu wybierzemy gotówkę z bankomatów lub też ją wymienimy. Najbezpieczniej robić to w bankach, bądź też w hotelach. Choć w tych drugich marże są o wiele wyższe.

Gdy będziemy już na Dominikanie, to pamiętajmy, że to my jesteśmy gośćmi i uszanujmy miejscowe zwyczaje. Pamiętajmy, zatem o obowiązkowym targowaniu się, nawet, gdy kupujemy drobnostkę, a także o zostawianiu napiwku w restauracjach. Są to drobne gesty, jednak dla Dominikańczyków bardzo ważne.