Warunki pogodowe na Seszelach pozwalają niemal przez cały rok korzystać z uroków tego wspaniałego miejsca. Piękna i bujna roślinność, wspaniałe krajobrazy, piaszczyste plaże i unikatowe zwierzęta sprawiają, że można tam jechać przez cały niemal rok. Miesiąc czerwiec jest zatem  idealny do wyprawy w to miejsce, choć warto przed wyjazdem zapoznać się z dokładnymi warunkami pogodowymi.

Pogoda w czerwcu

Czerwiec na Seszelach, podobnie tak jak i wszystkie inne miesiące, przywita nas wysoką temperaturą, która w czerwcu wynosi 27&° C. Co też niesłychanie ważne, w czerwcu jest bardzo mało opadów deszczu, więc jest niska wilgotność powietrza. Pamiętajmy jednak o tym, że w czerwcu wieją dość silne wiatry, które sprawiają, że wody są bardzo niespokojne.

Co robić?

Przede wszystkim podziwiać wspaniałą florę i faunę tego niezwykłego miejsca. Spacerować po plażach, opalać się, pływać i uprawiać sporty wodne. Przy tych ostatnich należy pamiętać o tym, że okoliczne wody mogą być niespokojne z powodu dość silnych wiatrów. Co też istotne dla nurków głębinowych, w czerwcu wody są mało przejrzyste, więc tym samym dość niebezpieczne.