Czerwiec w Bułgarii. Nurkowanie w czerwcu, bazy nurkowe, temperatury powietrza i wody.

Pogoda w Bułgarii w miesiącu czerwcu jest już prawdziwie letnia. Temperatury powietrza w rejonach nizinnych wynoszą około 26’ C w dzień i około 18’ C w nocy. Temperatury wody wynoszą około 20’ C, choć jeszcze nie we wszystkich rejonach. Można więc śmiało korzystać ze wszystkich uroków bułgarskiej Riwiery i rozkoszować się ciepłym słońcem. Jeżeli podczas urlopu będziemy mieli ochotę wybrać się na wycieczkę w góry, to pamiętajmy o tym, że temperatury są tam o wiele niższe, i wynoszą średnio 13’ C, a w wysokich partiach gór nawet w okolicach zera.

Nurkowanie w Bułgarii.

Czerwiec to idealny miesiąc na nurkowanie. Choć jest to sport stosunkowo nowy w tym regionie, to jednak jest tam coraz więcej baz nurkowych, w których można wypożyczyć sprzęt, a także zapisać się na kurs nurkowania. Co też bardzo ważne, nurkowanie w rejonach baz jest bezpieczne, gdyż odbywa się pod okiem specjalistów. Nurkując w pobliżu wybrzeża bułgarskiego można podziwiać zarówno wspaniałą florę i faunę jak i też liczne wraki statków.

Nurkowanie w Bułgarii – link

Bezpieczeństwo nurkowania.

Jeżeli mówimy o bezpieczeństwie, to zawsze musimy pamiętać o nim przy nurkowaniu. Ten sport jest naprawdę piękny i bezpieczny, ale pod warunkiem, że zawsze będzie się odbywał w bezpiecznych warunkach i zgodnie z ogólnie przyjętymi normami. Oczywiście nawet nie wspominamy o tym, że trzeba mieć ukończony kurs, gdyż jest to sprawą oczywistą. W Bułgarii nie potrzeba żadnych specjalnych zezwoleń, jednak musimy  liczyć się tym, że w bazach będziemy musieli uiścić pewne opłaty. Są one uzależnione od miejsca nurkowego, od bazy i od rodzaju usług.