Belek – Turcja – wypoczynek i kurorty.

Belek w Turcji jest typowo turystycznym, wypoczynkowym ośrodkiem, zlokalizowanym nad Morzem Śródziemnym, nieopodal kurortu Antalya

Malownicze, zielone równiny urozmaicone są odgałęzieniami rzeki Kporu Cayi – dzięki temu krajobraz jest urozmaicony i zapewnia niezapomniane przeżycia estetyczne. Pasmo górskie, z licznymi wąwozami, dolinami i przełęczami, kryje w sobie ruiny budowli pochodzących jeszcze z czasów starożytnych. Architektura Belek przypomina o historii tego regionu i o dawnych wpływach seldżuckich, bizantyjskich, hellenistycznych oraz rzymskich.

Czy warto wybrać Belek na wczasy?

Nie ma co się zastanawiać – na pewno warto jest wybrać Belek na wczasy! Wakacje można tu rozpocząć już w kwietniu, ponieważ wówczas temperatura powietrza wynosi średnio 20 stopni Celsjusza.

W regionie Belek istnieje wiele luksusowych hoteli. Do najpopularniejszych należą hotele: Gloria Serenity Resort, Spice Hotel & Spa, Gloria Golf Resort oraz Hotel Kempinsky.
Belek to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – miłośnicy historii mogą zwiedzać zabytkijeszcze z czasów świetności Imperium Rzymskiego, osoby kochające przyrodę z pewnością zachwycą się malowniczością tego obszaru, zwłaszcza w Parku Przyrody Kanionu Koprulu, turyści liczący na aktywny wypoczynek mają możliwość uprawiania sportów wodnych, gry w golfa czy udania się na wyprawę jeepem.

Atrakcje, okolice, opinie.

Belek i jego okolice to miejsca obfitujące w atrakcje turystyczne. Warto zobaczyć Aspendos, czyli miasto z czasów starożytnych, gdzie zachowały się takie zabytki rzymskiej architektury antycznej, jak amfiteatr oraz pozostałości po agorze i akwedukcie.

Niezapomniane wrażenia dostarcza widok Kanionu Korpulu przy rzece Korpu – niezwykłe walory krajoznawcze i przyrodnicze sprawiły, że utworzono tu Park Krajobrazowy. Kanion miejscami jest głęboki aż na 400 metrów! Nad nim rozpościera się starożytny most. 
Piaszczyste plaże oraz ciepła, czysta woda w okolicach Belek to doskonałe miejsca na wypoczynek nad morzem.

Do Belek ściągają rzesze zapalonych golfistów – znajduje się tutaj siedem pól golfowych o bardzo wysokim standardzie. 

Turyści lubiący dynamiczne zwiedzanie mogą udać się na wyprawę jeepową w góry Taurus. W Belek i okolicach można uprawiać windsurfing, kitesurfing, nurkowanie oraz żeglarstwo.