Czy warto wyjechać na wakacje do Tajlandii?

Tajlandia to azjatycki kraj położony na Półwyspie Indochińskim, z dwóch stron oblewana jest przez wody – Oceanu Indyjskiego oraz Spokojnego. Znaczna liczba mieszkańców jest wyznawcami buddyzmu, a kraj ten znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego wilgotnego.
Egzotyka tego kraju i wciąż rozwijająca się branża turystyczna z pewnością przyciągają uwagę wielu osób, spragnionych nietypowego urlopu.

Z całą pewnością wyprawa na Daleki Wschód jest atrakcyjna, szczególnie, że znajdziemy tutaj wiele buddyjskich świątyń i zabytków nieznanej nam architektury, a to wszystko otoczone jest piękną i bujną roślinnością.

Tajlandia to także kraj wielu różnic kulturowych, tradycji i zachowań mieszkańców – co gwarantuje nam niezapomniane wspomnienia.

Bangkok

Najczęściej odwiedzanym przez turystów miast jest Bangkok – stolica Tajlandii, położony na południu kraju. Punktami obowiązkowymi podczas zwiedzania miasta są buddyjskie świątynie – na przykład Wat Phra Kaeo z posągiem Szmaragdowego Buddy. Nietypowa architektura pałaców i świątyń z pewnością zainteresuje miłośników kultury i tradycji azjatyckiej.
Niestety, miasto to należy do bardzo zakorkowanych, co może utrudniać jego zwiedzanie, ale warto się przemęczyć, ponieważ znajdujące się zabytki z pewnością wynagrodzą nam trudy podróży.

Nadmorskie kurorty w Tajlandii

Oprócz miast, które zachwycają swoją architekturą, Tajlandia oferuje nam również przepiękne, tropikalne plaże. Jednym z najbardziej popularnych kurortów jest Pattaya.

Rozwój turystyki w tym kraju sprawił, że bez problemu znajdziemy tutaj dobrze wyposażone hotele i apartamenty a także szereg rozrywek na wieczór.

Jakie są ceny wycieczek do Tajlandii?

Jedyną możliwą drogą dotarcia do Tajlandii jest przelot samolotem. Lotnisko w Bangkoku obsługuje europejskie linie lotnicze. Ceny biletów wahają się oczywiście od sezonu i czasu rezerwacji, powinniśmy jednak liczyć się z wydatkiem rzędu 3-4 tysięcy złotych. Oczywiście w miarę możliwości unikajmy pośredników, którzy naliczają dodatkowe prowizje. Czas przelotu z Warszawy to około 11 godzin.

Koszty wycieczki dla jednej osoby, organizowanej przez biura podróży, zaczynają się od 4-5 tysięcy za 7 dni pobytu, chociaż oczywiście można natknąć się na oferty promocyjne czy last minute.