Icmeler – tureckie miasteczko.

Icmeler w Turcji – atrakcje, okolice, opinie.

Icemeler jest niewielkim miasteczkiem położonym na Półwyspie Datca, nieopodal większej miejscowości Marmaris. Turcy wiodą tutaj spokojne życie, tak więc przyjeżdżając tutaj można wypocząć w cudownych promieniach słonecznych.

Region ten również charakteryzuje się cechami uzdrowiskowymi, bowiem tutaj znajdują się ujęcia wód mineralnych, które mają własności lecznicze, między innymi zbawienne dla reumatyków. Miejscowość znajdująca się w niewielkiej zatoce, skupia odpowiednią rzeszę turystów, którzy chcą skorzystać z popularnych atrakcji, ale również przy tym nie szukają aż tak mocnych wrażeń, które charakterystyczne są dla dużych i znanych kurortów w Turcji.

Atrakcje w Icmeler.

Głównymi atrakcjami w Icemeler, jest już sama świetność tego miejsca, malowniczy charakter i przepiękne plaże, które znajdują się na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo czysta i błękitna woda morza zachęca do korzystania z licznych ofert nurkowania, a także innych sportów wodnych, takich jak kajakarstwo, narty wodne, czy też windsurfing. Roi się tutaj także od parków wodnych z licznymi zjeżdżalniami. W okolicy znajduje się mnóstwo małych wysepek, które aż się proszą by je odwiedzić, podczas niewielkich rejsów stateczkami.

Kolejnymi atrakcjami w Icemeler, będzie oczywiście możliwość skosztowania regionalnej tureckiej kuchni. Romantyczne kawiarnie, oraz przytulne kafejki, zachęcają do wypoczynku w cieniu parasola i delektowania się tureckim powietrzem. Jeśli ktoś jest poszukiwaczem nocnych przygód, raczej ich tutaj nie zazna.

Życie w Icemeler jest na tyle spokojne, że poniekąd jest pozbawione tak zwanego życia nocnego. Jednak, jeśli ktoś chce kompromisu, pomiędzy spokojnym leniuchowaniem za dnia, a szaleńczą zabawą w czasie nocy, może udać się do Marmaris, w którym takowych atrakcji nie powinno zabraknąć.

Opinie o Icmeler i czy warto wybrać tą miejscowość na wczasy?

Tureckie miasteczko Icmeler bardzo cieszy się uznaniem wśród turystów wyjeżdżających na wczasy, którzy za wszelką cenę szukają tego orientalnego klimatu, jednak w trochę spokojniejszych rytmach. Oczywiście na pewno są osoby, które nie pojechałyby do tego miasteczka, ale tylko i wyłącznie, że są one nastawione na zupełnie inny rodzaj wypoczynku. Z reguły jednak, jeśli ktoś potrzebuje odpowiedniego wyciszenia się, jak i malowniczych krajobrazu, może spokojnie na wakacje udać się do Icemeler.

Na pewno swoje miejsce tutaj znajdą także wielbiciele sportów wodnych, oraz pasjonaci nurkowania.

Plaże nie są zatłoczone, a woda na tyle ciepła i czysta, że nie chce się z niej wychodzić.
Charakter uzdrowiskowy miejscowości, będzie skupiał na wakacjach nie tylko młodych ludzi, ale także takich, którzy odnajdują się w tym miejscu niejako w charakterze leczniczym. Oczywiście wszystko jest owiane bardzo przyjazną atmosferą tutejszych mieszkańców Turcji.