All inclusive, czy warto?

Wielu z nas wybierając się na wczasy zagranicę zastanawia się nad skorzystaniem z opcji all inclusive. Często jednak nie znamy wszystkich określeń, zasad panujących w takiej ofercie w wyniku czego jesteśmy zwyczajnie nabijani w butelkę. Oferta all inclusive w dosłownym tłumaczeniu oznacza „wszystko w cenie”. Co to znaczy dla turysty? Hmmm… Przede wszystkim brak dodatkowych kosztów. Wszystko opłacamy już w momencie wykupywania wycieczki. Cena zawiera wyżywienie, nocleg, atrakcje turystyczne oraz usługi świadczone w danym hotelu.

Jakie są zasady All Inclusive w Turcji?

Zasady opisujące opcję all inclusive są takie same w każdym z hoteli rozlokowanym na terenie Turcji. Turyści, którzy wykupili pakiet otrzymują w hotelu specjalną opaskę. To właśnie dzięki niej są rozpoznawani przez hotelowy personel, który od razu wie, że zasługują oni na specjalne traktowanie. Opcje tego typu zapewniają nam szereg posiłków w ciągu dnia. Rozpoczynamy od śniadania, obiad po nim kolacja, a pomiędzy posiłkami przekąski o dowolnej porze. Bez ograniczeń możemy korzystać również z hotelowego baru wyposażonego w alkohole i napoje. W dobrej klasy hotelach pakiet all inclusive zapewnia nam również korzystanie z siłowni, masażu czy sauny. Zaletą tego typu wyjazdów jest kontrola kosztów. Dzięki niej już przed samym wyjazdem sami określamy ile wydamy na poczet urlopu. W zamian za to możemy jeść i pić do woli. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby za darmo skorzystać z zajęć organizowanych przez animatorów. Zapewniają oni masę rozrywek bez opuszczania hotelu. Jest to jedna z wad tego typu pobytu. Stajemy się wówczas bardzo leniwi, stronimy od aktywnych form spędzania czasu, często rezygnujemy nawet ze zwiedzania.

Reasumując: Opcja all inclusive będzie dobrym rozwiązaniem jeśli wykorzystamy jej zalety z umiarem i nie damy się najzwyczajniej zamknąć w hotelu.

All inclusive w Turcji.

Wczasy all inclusive są coraz częściej wybierane przez osoby decydujące się na przyjazd do Turcji. Piękne plaże i lazurowe morze połączone z tym pakietem, zapewnia nam komfort wypoczynku i brak stresu. Pełne wyżywienie oraz masę atrakcji zapewnia nam hotel. Dodatkowo możemy korzystać z uroków sportów wodnych jakie dostępne są dla plażowiczów. Możemy wybrać się na wycieczki fakultatywne, zwiedzanie rafy koralowej czy najzwyczajniej w świecie leżakować na plaży. Po powrocie nie musimy martwić się o kolację, a relaks po ciężkim dniu zapewni nam hotelowe SPA, masaże, sauna czy jacuzzi. Wybierając opcję wczasów all inclusive należy liczyć się z wyższymi kosztami, jednak nie ma nic za darmo. Każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że komfort kosztuje.