Gdzie mogą bezpiecznie i komfortowo wypocząć seniorzy w Turcji?

Turcja od lat przyciąga turystów z całego niemal świata. Piaszczyste plaże zachęcają do wypoczynku, wspaniałe wody do uprawiania sportów wodnych, ponadto bujna roślinność, ciekawe zabytki i egzotyczna kultura, przyciągają wszystkich jak magnez. Nie brak tam nowoczesnych, ekskluzywnych kurortów, które zapewniają nie tylko wygodny nocleg, ale także masę rozmaitych atrakcji. W sezonie tętnią one życiem i przyciągają ludzi lubiących zabawę i towarzystwo. Jednak są takie osoby, które cenią sobie miejsca spokojne i ciche. Takie głównie wymagania mają starsi ludzie, którzy wolą odpoczywać w kameralnej atmosferze. W Turcji w wielu miejscach znaleźć można odosobnione zatoczki, które idealnie nadają się do wypoczynku. Jednak najlepiej wybierać miejsca, gdzie jest mniej turystów, wówczas będziemy mieć pewność, że urlop będzie w stu procentach satysfakcjonujący.

Spokojne miejsca na wczasy dla starszych ludzi w Turcji – Wybrzeże Morza Czarnego.

Wybrzeże Morza Czarnego to region Turcji dość rzadko odwiedzany przez turystów. Jest to najpewniej spowodowane kapryśną pogodą, która jest dla niego charakterystyczna. Jest to region położony na północnym krańcu Turcji i różni się dość znacznie od pozostałych regionów. Główna różnica, to jak już wspomnieliśmy na początku: pogoda. Temperatury tam nawet latem nie są zbyt wysokie i wynoszą około 25′ C. Są więc idealne dla osób starszych, które z reguły źle się czują przy dużych upałach. Wybrzeże Morza Czarnego to region, w którym jest bardzo żyzna gleba, a co za tym idzie, jest też wyjątkowo bujna roślinność. Można więc podziwiać miejscowe uprawy herbaty, cytryny, jedwabiu, które zachwycą każdego europejczyka. Oczywiście oprócz wspaniałej roślinności jest tam również wiele ciekawych miast z zabytkami, a także ciekawi ludzie, interesująca kultura i smaczna, regionalna kuchnia. 

Spokojne miejsca na wczasy dla starszych ludzi w Turcji – ciekawe miejsca na Wybrzeżu Morza Czarnego.

Wybrzeże Morza Czarnego to nie tylko bujna roślinność i piękne, górskie krajobrazy, ale także wspaniałe zabytki i ciekawa historia tych miejsc. Przede wszystkim trzeba zwiedzić miasto Trabzon i Safranbol, gdzie zachwyci wszystkich architektura osmańska. Ponadto piękne porty: Amasra i Sinop, a także wiele Kościołów, w tym znany na całym świecie: Hagia Sofia. Choć na Wybrzeżu Morza Czarnego brak dużych kurortów, to turyści znajdą wiele kameralnych i niewielkich hotelików, które nie odbiegają poziomem od tych europejskich. Widzimy więc, że w tym ciekawym regionie, nie tylko odpoczniemy od zgiełku, ale zrobimy to przede wszystkim w pięknym otoczeniu.