Turcja to idealne miejsce na urlop. Znajdziemy tam piękne plaże, ciepłe morze, egzotyczną florę i faunę, wiele zabytków, orientalną kulturę i ciekawą religię. Do tego jeszcze możemy tam poznać wielu ciekawych ludzi, którzy są przyjaźnie nastawieni do turystów i cieszą się z obecności w ich kraju. Jednak ten szacunek miejscowych, turysta zdobędzie wówczas, gdy uszanuje to, że jest w Turcji gościem. Zatem pamiętajmy o tym, aby uszanować odmienną kulturę, obyczaje i zwyczaje, a także obcą nam religię i mentalność turecką. Wówczas nasz urlop będzie z całą pewnością bardzo udany i z chęcią powrócimy do Turcji ponownie.

Nurkowanie w Turcji – ciekawe miejsca.

Do Turcji można pojechać z zamiarem leniuchowania na pięknych plażach, które przerwiemy na zwiedzanie okolicy, bądź też w celu czynnego spędzania urlopu. Ci, którzy preferują ruch, nawet podczas urlopu i lubią nurkowanie, to Turcja się do tego nadaje wręcz idealnie. Jest bowiem dość sporo ciekawych ku temu miejsc, gdzie zadziwi nas wspaniała i egzotyczna morska głębina. Znajdziemy tam bowiem wiele niezwykle rzadkich okazów ryb i innych zwierząt żyjących w morzu, a także tajemnicze jaskinie, wraki statków, które idealnie nadają się do tego typu sportów.

Zatem będąc w Turcji, warto pomyśleć o nurkowaniu i odwiedzeniu w tym celu takich miejsc jak:

  • Kas
  • Samos
  • Marmaris
  • Kos
  • Zatoka Kalafati i wiele innych.

Nurkowanie w Turcji – ciekawostki

Jeżeli mamy zamiar nurkować będąc w Turcji, to pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa. Ci, którzy są już zaprawieni w tym sporcie wiedzą, że takie miejsca jak jaskinie czy też miejsca, których nie znamy, mogą być bardzo zdradliwe. Nurkowanie to piękny sport, jednak wymaga wielu treningów i odpowiedniego przygotowania. Zatem jeżeli mamy zamiar robić to po raz pierwszy, to koniecznie wybierzmy się na kurs nurkowania i róbmy to, tylko pod czujnym okiem instruktora. Pamiętajmy, że egzotyczne wody bywają szczególnie niebezpieczne i naprawdę początkującemu nurkowi, trudno jest nawet przewidzieć, co może się tam wydarzyć.