Konakli w Turcji – atrakcje, okolice i jakie są opinie o wczasach w Konakli?

Konakli – tureckie miasteczko z bogatą ofertą dla turystów

Gdy chcemy połączyć spokojny wypoczynek, bez przytłaczającego tłumu turystów z doskonałą bazą do wypadów w ciekawe miejsca, czy na nocne imprezy do białego rana – Konakli będzie idealnym miejscem. Od turystycznego kurortu Alanyi dzieli nas zaledwie 13 km. To niewielkie miasteczko położone jest na Riwierze Tureckiej. Od strony Morza Śródziemnego oferuje słoneczne, piaszczyste plaże, zaś od strony lądu otoczone jest górami Taurus, rysującymi przepiękne, majestatyczne krajobrazy.

Atrakcje Konakli i jej okolic

Będąc tutaj zasmakujemy we wszystkim, co Turcja ma najlepszego do zaoferowania. Powiew orientalnej kultury poczujemy podczas wędrówek po tym urokliwym miasteczku, czy zahaczając o barwne bazary (największy organizowany jest w środę).

Z aktywnych form spędzania wolnego czasu warto wybrać m.in. nurkowanie, windsurfing czy jazdę konną brzegiem plaży. W związku z niedalekim położeniem, z pewnością warto z Konakli udać się na wycieczkę do Alanyi.

Niezwykłą przygodą może okazać się pływanie z delfinami w tamtejszym delfinarium. Przy jednej z najpiękniejszych i najczystszych tureckich plaż – plaży Kleopatry znajdziemy jaskinię Damala, której wnętrze wypełnione jest masą stalaktytów i stalagmitów zachwycających swymi różnorodnymi barwami. Ponadto jej specyficzny mikroklimat pomaga w leczeniu chorób astmatycznych. Ciekawymi atrakcjami, godnymi polecenia są m.in.: Alanya Kalesi – średniowieczna seldżucka twierdza, umiejscowione tam pozostałości bizantyjskiego kościoła a także Czerwona Wieża, o wysokości 33 m., która swą nazwę zawdzięcza swemu budulcowi – czerwonej cegle. W Alanyi możemy też skosztować dyskotekowego szaleństwa do białego rana – liczne kluby prześcigają się w ofertach pod tym kątem.

Konakli podsumowanie – czy warto wybrać to właśnie miejsce na wczasy?

Turcja to niezwykle malowniczy kraj, zaś Konakli pozwoli nam na spokojne jego poznawanie.
Gdy zapragniemy spokojnych wędrówek szlakami krętych uliczek nadmorskiego miasteczka – Konakli jest dla nas idealnym miejscem.

Jeśli cieszymy się przyjemnością uprawiania sportów wodnych w ciepłych, lazurowych wodach Morza Śródziemnego – miejsce to jest strzałem w dziesiątkę.

Jeśli poszukujemy małego miasteczka, które będzie naszą ostoją, a jednocześnie pozwoli na szybki i wygodny dojazd do turystycznych kurortów – również się nie zawiedziemy.
Konakli to połączenie wszystkich aspektów przyjemnego wypoczynku z poznaniem Turcji włącznie.