Granaty w Kemer

Śródziemnomorski Kemer, choć nie osiągnął sławy miasta Alanya to jest równie godny polecenia. To, z czego Kemer znany jest najbardziej to jednak nie turystyka, ale… uprawa granatów. Zresztą te właśnie owoce można w mieście znaleźć dosłownie na każdym kroku. Dla turystów Kemer to przede wszystkim charakterystyczne dla Turcji, przekształcone i częściowo obsiane trawą plaże. Oczywiście część nadmorska to nagrzewający się piasek, a nagrzewa się silnie i szybko, więc ochłody można szukać tylko w morzu, które zresztą nagrzewa się niemal do trzydziestu stopni.

Region Kemer, atrakcje

Głównym celem turystów nie jest jednak to niespełna dziesięciotysięczne miasto zdolne jednorazowo obsłużyć kilkanaście tysięcy turystów, ale tak zwany Region Kemer, czyli także wiele miast wokół. 

Do zobaczenia w Rejonie Kemer są między innymi:

  • Phaselis. Miasto to dawniej było ośrodkiem uprawy róż i wiodącym producentem wonnego olejku różanego.
  • Olimpos: ruiny starożytnego miasta udostępnione w całości dla zwiedzających, a leżące w rezerwacie chroniącym jeden z najpiękniejszych fragmentów tureckiego wybrzeża.

Aktywne wakacje w Kemer, opinie…

Sam Kemer to miasto, w którym odbywają się niewielkie, ale bardzo sympatyczne festiwale folkloru, a słynie także z niezwykłej gościnności mieszkańców i nieopisanego bogactwa położonych w okolicy terenów. Kemer jest wspaniała alternatywą dla stolicy Riviery Tureckiej do osób, które zamiast wylegiwania się w tureckim słońcu preferują raczej aktywny wypoczynek.
Rejon Kemer oferuje dziesiątki form aktywnego spędzania czasu na lądzie i w wodzie, a dostęp do podobnych usług można rezerwować już z hotelu. Do bardziej wyszukanych atrakcji należy na przykład jeep-safari po okolicy. 

Kemer jest obowiązkowym miejscem startu dla tak zwanych błękitnych rejsów, czyli morskiego zwiedzania licznych wysp i wysepek, ponieważ linia brzegowa w tym rejonie jest niezwykle urozmaicona.

Choć ewidentnie nie jest to miasto mogące stać się rajem odkrywców historii i bywalców muzeów to jednak jest z cała pewnością godne polecenia. To idealne miejsce na wypoczynek dla całej rodziny, zwłaszcza, że także dla najmłodszych przygotowane są w mieście specjalne miejsca do zabawy, zazwyczaj znajdują się przy hotelach, ale także w niektórych restauracjach, czy barach. Magnesem dla turystów jest też niezwykła różnorodność plaż: od kamienistych, przez żwirowo- kamieniste i żwirowe, aż po usłane drobniutkim, ale niewyobrażalnie gorącym piaskiem.