Co ze sobą zabrać na wczasy do Grecji? Dobre rady i przydatne informacje dla turystów wybierających się do Grecji.

Grecja zachwyci licznymi walorami nawet tych najwybredniejszych. Wspaniałe plaże, które ciągną się kilometrami, ekskluzywne zaplecze turystyczne, liczne imprezy oraz niesamowite zabytki, które pamiętają czasy starożytne, to tylko niektóre z atrakcji tego niezwykłego miejsca. Przez wiele miesięcy w roku jest tam naprawdę bardzo ciepło, a sezon turystyczny trwa od czerwca do października.

Co ze sobą zabrać?

W sumie w Grecji bez problemu kupimy wszystko na miejscu. Jednak pakując wakacyjną walizkę, warto pamiętać o kilku podstawowych rzeczach, tak aby w razie potrzeby mieć wszystko pod ręką. Zatem oprócz odpowiedniej do pogody odzieży, pamiętajmy o zabraniu kosmetyków i podstawowych leków. Te ostatnie przydadzą się zwłaszcza gdy podróżujemy z małymi dziećmi. Na pewno warto zabrać leki chroniące florę bakteryjną, przeciwbólowe, przeciwzapalne i środki opatrunkowe. Oczywiście nie wolno również zapomnieć o wszelkich lekach na receptę, które są stale przyjmowane przez dzieci i dorosłych. Warto przy tym zabrać ze sobą zaświadczenie od lekarza o konieczności przyjmowania danych leków, tak aby nie mieć kłopotu na granicy.

Przydatne informacje.

W Grecji obowiązującą walutą jest euro. W całym kraju jest wiele kantorów i banków, tak więc walutę wymienimy bez problemu praktycznie wszędzie. Uważajmy w szczycie sezonu na drobnych kieszonkowców, zwłaszcza w miejscach, gdzie jest dużo turystów: podczas zwiedzania zabytków, w środkach komunikacji miejskiej i we wszystkich miejscach gdzie są duże skupiska ludzkie. Nigdy nie spacerujmy po zmroku poza ośrodkami, a na wszelkie wycieczki wybierajmy się zawsze w większych grupach.