Warunki pogodowe w Zakinthos. Co warto zobaczyc?

Co można robić w Zakinthos?

Grecja od lat przyciąga turystów nie tylko z Europy ale również z wielu zakątków świata. Atrakcją samą w sobie zdaje się być większość greckich miast i wysp. Niewątpliwie do jednego z takich miejsc zaliczyć możemy Zakinthos, określaną przez wielu magiczną wyspą. Leżąca na zachód od Peloponezu, trzecia co do wielkości wyspa zawdzięcza swoją nazwę mitologicznemu synowi Dardanosa. Prócz rozwiniętej turystyki, Zakinthos słynie także z rybołówstwa, uprawy zbóż i drzew owocowych.

Pogoda w Zakinthos.

Wybierając się na tę malowniczą, grecką wyspę warto wiedzieć, jakie warunki pogodowe przypisane są do interesującego nas miesiąca. Wszyscy spragnieni upalnych dni i ciepłych nocy winni decydować się na greckie wakacje od maja do października, ze szczególnym natężeniem słonecznych dni w lipcu i sierpniu. Z kolei turyści preferujący nieco lżejsze upały, czy wręcz chłodne dni mogą udać się do Grecji w okresie od grudnia do lutego. Kiedy bowiem w Polsce panuje zima, Grecja, a zwłaszcza Zakinthos może się poszczycić temperaturami rzędu 11-14 stopni Celsjusza.

Zwiedzamy grecką wyspę.

Będąc w Zakinthos i decydując się na spędzenie urlopu na plaży warto wygospodarować choć jeden dzień i zwiedzić pobliskie miejscowości. Ciekawostek na tej greckiej wyspie nie brakuje. Choć ciężko tu doszukać się starożytnego dorobku Greków, to i tak wyspa posiada coś, co stanowi nie tylko jej wizytówkę ale i wizytówkę całej Grecji, znaną nie tylko w Europie ale i na świecie. To zatoka wraku z najpiękniejszą jak twierdzą znawcy plażą. Dodając do tego błękitne groty na północy wyspy oraz niezliczona ilość punktów widokowych rozsianych po całej Zakinthos dochodzimy do wniosku, że atrakcji tu nie brakuje.