Zabytki i ciekawe miejsca w Dubrowniku. Baza nurkowa w okolicach miasta zaprasza zarówno nowicjuszy jak i tych zaawansowanych.

Klimat i pogoda

Dubrownik znajduje się w zasięgu klimatu śródziemnomorskiego, który sprawia, że przez większą część roku jest stosunkowo ciepło, a temperatury powietrza w najcieplejszym miesiącu, w lipcu wynoszą około 32’ C. Zimy są również łagodne lecz deszczowe, a temperatury powietrza wynoszą około 15’ C.

Dubrownik to malownicze miasto położone na południu Chorwacji. Wielu turystów uważa, że jest o wiele piękniejszy niż nawet sama stolica. No cóż, trzeba pojechać i przekonać się na własne oczy. To miasto przyciąga swoim niezwykłym położeniem nad samym brzegiem morza, przedziwnymi zabytkami, wspaniałą historią i piękną pogodą przez cały niemal rok. Dubrownik znajduje się bowiem w zasięgu bardzo łagodnego klimatu śródziemnomorskiego, który charakteryzuje się wysokimi temperaturami od wiosny do późnej jesieni. Sezon turystyczny trwa tam bowiem prawie sześć miesięcy. Zimy również są bardzo łagodne, choć z obfitymi opadami deszczu.

Zabytki i ciekawe miejsca Dubrownika

Dubrownik to bardzo stare miasto położone w południowej Dalmacji. Całe miasto zachwyca zabytkowymi budowlami i murami obronnymi, a także charakterystycznymi, czerwonymi dachami wszystkich domów. Wspaniałe pałace i klasztory, które górują nad miastem sprawiają, że ma ono nieco tajemniczy klimat. Niezwykłe plaże, zabytki, mnóstwo hoteli, dyskotek i restauracji sprawią, że na pewno nie będziemy się tam nudzić.

Już sama panorama miasta jest wyjątkowa. Z daleka widać jak majestatyczne budowle zabytkowych kościołów i domów chylą się niejako ku morzu, gdyż zabudowania miasta sięgają do samej wody. Wiele zabytków wpisanych jest na  listę światowego dziedzictwa UNESCO. Już ten fakt świadczy o wyjątkowości tego miejsca. Ciężko wymienić wszystkie zabytki tego miasta, gdyż jest tam ich bez liku: wspaniałe kościoły, pałace, baszty, klasztory czy też całe stare miasto, zachwycą wszystkich miłośników architektury i historii. Na zwiedzanie tego miasta trzeba poświęcić wiele dni, aby poznać wszystkie jego zakamarki i zaczerpnąć choć trochę z jego spokoju i majestatu.

Nurkowanie w Dubrowniku

Dubrownik zachwyca wszystkich turystów swoją wyjątkową architekturą, bogatą historią a także wysokiej jakości zapleczem turystycznym. Znajdziemy wiele miejsc noclegowych a także wiele różnych atrakcji. Jedną z nich jest nurkowanie. W okolicy Dubrownika znajduje się znana baza nurkowa, która prowadzi zarówno kursy nurkowe, jak i oferuje nurkowanie dla zaawansowanych, w bardzo ciekawym wraku statku, który jest zatopiony właśnie w okolicach miasta.

Podsumowanie

Chorwacja posiada wiele ciekawych miejsc, aż niekiedy ciężko się zdecydować, i wybrać bez wahania miejsce na wypoczynek. Jednym z takich atrakcyjnych miejsc jest Dubrownik, który przez cały rok przyciąga rzesze turystów. Położenie miasta na samym południu sprawia, że przez większą część w roku jest tam bardzo ciepło. Można więc jechać tam śmiało nie tylko w miesiącach letnich, ale również wiosną czy też jesienią.