Ciekawe miejsca w Hvar. Nurkowanie, zabytki i warunki pogodowe.

Lawendowa wyspa Hvar

Tak wdzięczną nazwę ”Lawendowa wyspa” posiada w Chorwacji wyspa Hvar, z powodu kilometrami ciągnących się pól lawendowych. Położona jest ona w bardzo malowniczej, środkowej Dalmacji. A co najważniejsze dla turystów, w tym regionie notuje się najwięcej godzin słonecznych w całej Chorwacji. Można więc bez obaw o pogodę jechać na bardzo długie wakacje i delektować się słoneczną pogodą i wspaniałym otoczeniem lawendowej wyspy.

Pogoda na Wyspie Hvar

Hvar leży w zasięgu klimatu śródziemnomorskiego, zatem charakteryzuje go suche i ciepłe lato, a także bardzo łagodna zima. Sezon turystyczny trwa od kwietnia do października i w tym okresie temperatury powietrza wynoszą od 23 do 32’ C. Temperatura wody wynosi średnio 22’ C, zatem bez problemu można się kąpać, pływać i opalać na wspaniałych plażach.

Ciekawostką jest fakt, że właśnie na wyspie notuje się od wielu lat najwięcej dni słonecznych w całej Dalmacji. Zatem wszystkim, którym marzą się wakacje nad ciepłym morzem, to przyjeżdżając do Hvar będą zachwyceni.

Hvar – kurort turystyczny

Hvar to też znany kurort wypoczynkowy malowniczo położony na wyspie o tej samej nazwie. Zatem w Hvarze spotkamy nie tylko wspaniałe widoki, ale również i nieziemskie zapachy. Hvar to niewielkiej wielkości miasteczko, w którym zamieszkuje około 4 tysięcy stałych mieszkańców, oczywiście w sezonie letnim ta liczba wielokrotnie wzrasta, ze względu na dużą liczbę przebywających tu turystów. Oprócz lawendy uprawia się tam również oliwki, figi, rozmaryn i winorośl. Ponadto jest to miejsce z wieloma luksusowymi noclegami, zatem miłośnicy piękna i wysokich standardów nie powinni narzekać.

Hvar – ciekawe miejsca

Miasto zachwyca głównie wspaniałymi widokami, pełnymi bujnej roślinności, a także nie brak tam ciekawych architektonicznie zabytków. Jednym z nich jest najstarszy w Europie Teatr Miejski czy też monumentalne klasztory, które górują nad miastem. Mówiąc o ciekawych miejscach w Hvar, nie sposób zapomnieć o ciekawych miejscach do nurkowania, których w tej okolicy dość sporo: grota Lućice, półwysep Kabal, wrak kalmarowa, to tylko niektóre z miejsc, które powinni zobaczyć wszyscy nurkowie.

yskała miano lawendowej wyspy. Warto pojechać tam w czerwcu, gdy kwitnie lawenda, która sprawia, że całe otoczenie wygląda wręcz bajkowo. Wyjątkowe są nie tylko wspaniałe widoki, ale również niezapomniane są zapachy. Najciekawszym miejscem na wyspie jest miasteczko o tej samej nazwie co wyspa, które przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom zabytków. Jest to bardzo stare miasto weneckie, które posiada wiele ciekawych zakątków, wspaniałe klasztory, zamki, baszty, mury obronne i zabytkowy teatr.