Reklama
Strona główna Grecja Epidauros – pogoda, co warto zobaczyć na wczasach?

Epidauros – pogoda, co warto zobaczyć na wczasach?

Śladami antycznych bogów medycyny. Epidauros dawniej i dziś.

643
Epidaurus amfiteatr ruiny

Epidauros to starożytne miasto położone nad samą Zatoką Sarońską w Grecji. Dziś nazwą tą określa się stanowisko archeologiczne w miejscowości Ligurio. Początki Epidauros datuje się na VI wiek p. n. e., a sławę miasto zyskało ze względu na wybudowaną tu świątynię Asklepiosa i kult wokół jego uzdrawiającej mocy. W późniejszym okresie zastąpił go kult Apollina, stąd często świątynię główną nazywa się świątynią Apollina.

Epidauros – pogoda i klimat

Tereny gdzie znajduje się słynne Epidauros porastają lasy sosnowe, które wydzielają przyjemne aromaty, które są miłe nie tylko dla nosa ale są przede wszystkim lecznicze. Poleca się wczasy w tym miejscu z chorobami dróg oddechowych, gdyż olejki eteryczne z tych drzew, pod wpływem gorącego powietrza utrzymują się w powietrzu praktycznie ciągle. Pogoda w tym regionie jest stosunkowo łagodna, lata bardzo ciepłe z temperaturami w okolicach 30’ C, a zimy dość łagodne i zazwyczaj deszczowe.

Co warto zobaczyć w Epidaurosie?

Główną atrakcją tego starożytnego miasta jest teatr, który słynie z przedziwnej akustyki. Do dziś dnia naukowcy badają ten fenomen i jest wiele sprzecznych tez na ten temat. Teatr jest bardzo dobrze zachowany i co roku odbywają się tam koncerty. Oczywiście nie wolno pominąć ruin świątyni Asklepiosa, które są w dużo gorszym stanie niż teatr, jednak ich ogrom robi wrażenie. Zachowały się również ruiny Artemidy, stadion, abaston i łaźnie.