Gdzie najlepiej kupić wycieczki fakultatywne w Turcji – w hotelu czy lokalnych firmach?

Nawet trwające całymi dniami leniwe wylegiwanie się na tureckiej plaży i senne wpatrywanie się w miejsce gdzie morze styka się niebem może się w końcu znudzić. Każdemu co jakiś czas potrzebne jest choć minimum ruchu oraz dawka nowych wrażeń. W takim momencie przychodzi nam w sukurs bogata oferta wycieczek fakultatywnych w Turcji. Dzięki nim możemy w ciekawy sposób poszerzyć naszą wiedzę na temat kraju, do którego przyjechaliśmy. Obycie takiej małej wyprawy na pewno pozwoli nam wyrwać się wakacyjnej rutynie.

Wycieczki fakultatywne w Turcji

Praktycznie we wszystkich, czy to mniejszych, czy większych kurtach, w całej Turcji możemy skorzystać z bogatej oferty wycieczkowej. Przebywając w Alanyi możemy wybrać się na dwu- lub trzydniową wycieczkę do Kapadocji albo jednodniową wycieczkę do Alanamuru. Jeżeli jesteśmy w Bodrum, będziemy mieli okazję wybrać się do Efezu, Pamukulele, Herapolis, Dalyan lub Kaunos. Podobną ofertę wycieczkową ma Marmaras. Z tej ostatniej miejscowości możemy się jednak wybrać jeszcze do Fethyie oraz na grecką wyspę Rodos

Jak widać z przedstawionego powyżej krótkiego zestawienia oferta wycieczek fakultatywnych w Turcji jest naprawdę bardzo bogata.

Gdzie można kupić wycieczki fakultatywne w Turcji?

Wycieczki fakultatywne są oferowane przez tzw. „rezydentów europejskich biur podróży” oraz przez miejscowych przedstawicieli biur tureckich. Nie zaszkodzi poświęcić trochę czasu na to, aby porównać ze sobą różne oferty. Często zdarza się, że propozycje miejscowych biur podróży są znacznie korzystniejsze niż te, które oferują przedstawiciele biur z Europy. Ponadto możemy się spodziewać tego, że nawet, jeżeli wykupimy wycieczkę w tureckim biurze podróży, nasz przewodnik będzie mówił po polsku.

Wiele miejscowych biur podróży wynajmuje polskich przewodników. Jeżeli jednak nie ma takiej możliwości, to na pewno znajdzie się przewodnik mówiący po angielsku lub po niemiecku.

Ceny wycieczek

Zgodnie z tym co już powiedzieliśmy ceny wycieczek fakultatywnych, które zostały zakupione w miejscowych biurach podróży są niższe od tych, które możemy wykupić w polskich biurach. Różnice te są znaczne, czasami jest to stosunek 1:2! Będąc na Riwierze Tureckiej, za wycieczkę do delfinarium musimy zapłacić około 40 euro, podczas gdy w ofercie biura lokalnego, możemy wybrać się na taką wycieczkę już za 15 euro.