Bułgaria Wakacje – biura podróży, opinie o biurach podóży, jakie biuro podróży? Gdzie kupić wycieczkę? Odstąpienie od umowy, rezygnacja z wycieczki lub wczasów.

Wycieczki i wczasy z biurem podróży.

Opinie o biurach podróży..

Opinie o biurach podróży są różne jak i kierunki wyjazdów turystycznych. Moim zdaniem powinno podchodzić się sceptycznie do tych różnych opinii. Właściwszym rozwiazaniem jest kupowanie wczasów i wycieczek u touroperatów, a nie u agentów – ponieważ Wiem, jak trudno ogarnąć kilka ofert w jednym biurze, a co dopiero jak się sprzedaje oferty kilkudziesięciu różnych touroperatorów. W takich biurach właśnie najczęściej dochodzi do niedomówień. Agent czegoś zapomni dopowiedzieć, a potem afera. Opinie te, są też wynikiem niewiedzy klientów lub brakiem rozsądnego myślenia – jak coś na wakacjach nie wypali, to zawsze jest winne biuro. Najlepszym przykładem są pretensje o spóźnienia środków transportu. Odpowiada za to przewoźnik, a nie biuro, etc… Dawno temu, jeździłem z rodzicami na wczasy i wycieczki organizowane przez biura podróży. Rodzice wszystko dokładnie sprawdzali, m.in. biura podróży polecane przez znajomych, renomę biura, oferty, opinie o miejscach zakwaterowania i większych problemów nie było.

Jakie biuro podróży?

W tym miejscu – chciałbym podkreślić, że nie każdy ma smykałkę do organizacji wyjazdów i niektórym brak na to czasu, i dlatego wykupienie wycieczki lub wczasów w biurze podróży to doskonała alternatywna, a grupowy wyjazd jest okazją do poznania wielu wspaniałych ludzi. Z punktu widzenia ustawy o usługach turystycznych dobre biuro podróży to takie, które daje rękojmię zabezpieczenia praw klientów. A więc ma zezwolenia na prowadzenie działalności, albo koncesję. Wiarygodność biura można także sprawdzić w Centralnym Rejestrze Zezwoleń Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych. Przed podpisaniem umowy z biurem podróży należy uważnie przeczytaj jej treść. Pozwoli to uniknąć późniejszych niespodzianek i rozczarowań. Prowadzenie działalności organizatora turystyki nadal wymaga wpisu do rejestru prowadzonego przez Marszałka Województwa, w którym mieści się siedziba przedsiębiorcy. Nie ma już konieczności posiadania odpowiedniego wykształcenia lub praktyki przez osobę kierującą firmą, natomiast niezmiennie do wniosku o wpis do rejestru należy dołączyć dokument potwierdzający zawarcie umowy z instytucją ubezpieczeniową lub oświadczenie o przyjmowaniu wpłat wyłącznie na rachunek powierniczy (turystyka krajowa).

Bulgaria biuro podróźy

Warunki odstąpienia od umowy i rezygnacji z wycieczki.

Biura podróży często w umowie zapewniają sobie możliwość zmiany ceny. Jest to uzasadnione m.in. wtedy, gdy radykalnie spadł kurs złotego, albo wzrosły koszty transportu. Jeśli cena imprezy wzrośnie o ponad 10 proc. Masz prawo zrezygnować z wycieczki nie ponosząc żadnych kosztów.