Loty do Bułgarii, wakacyjne tanie loty do Bułgarii, połączenia lotnicze PLL LOT do Bułgarii, loty czarterowe do Bułgarii, loty do Sofii i Burgas, loty w sezonie wakacyjnym do Bułgarii, tanie linie lotnicze.

Bulgaria flights
Bułgaria loty

Loty do Bułgarii

Uroki latania do Bułgarii.

Najwygodniej dotrzeć do Bułgarii na pokładzie samolotu. Na wstępie warto wspomnieć o tym wszystkim co nas czeka przed podróżą. Oczywiście najpierw musimy kupić bilet. Można to dokonać na wiele sposobów. Najbardziej popularne opcje to zakup biletu przez Internet lub w biurze podróży. Bardzo często zdarza się, że nie dostaniemy dosłownego biletu, lecz numer rezerwacji, za pomocą którego odbieramy bilet na lotnisku podczas odprawy bagażowej. Gdy już staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami biletu pozostaje jedynie czekać na dzień odlotu. Na samym lotnisku musimy być conajmniej godzinę przed odlotem, aby zostać odprawionym. Po dotarciu na dworzec lokalizujemy okienko odprawy bagażowej, gdzie nadajemy większy bagaż ręczny o wadze do 20kg. Bagaż odjeżdża, a my odchodzimy już z właściwym biletem i numerem bramki wejściowej. Od tego punktu mamy conajmniej 40 minut, aby dotrzeć do bramki prowadzącej do samolotu. Samoloty PLL LOT latają codziennie z Warszawy do Sofii, a latem dodatkowo uruchamiane są połączenia czarterowe do Burgas i Warny (raz w tygodniu).

Wakacyjne tanie loty do Bułgarii.

W sezonie wakacyjnym konkurencyjne linie lotnicze uruchamiają tanie loty do Bułgarii. W ubiegłym roku – dokładnie od 15 czerwca 2010r. – tanie linie lotnicze Wizz Air zainaugurowały połączenia z Polski do Burgas w Bułgarii.Samoloty węgierskiej linii rozpoczęły rejsy z Katowic, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Loty z Warszawy odbywały się w czwartki, z Poznania i Wrocławia w soboty. Z Katowic do Bułgarii można było polecieć trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty. Połączenia do Burgas były obsługiwane do 18 września 2010 roku.

Lotnisko Burgas – Bułgaria

Lotnisko Burgas mieści się nad malowniczą zatoką na południowym wybrzeżu Morza Czarnego, około 10 km od miasta Burgas, które jest drugim co do wielkości pod względem rozwoju gospodarczego miastem Bułgarii. Port Lotniczy Burgas należy do kilku największych lotnisk w Bułgarii, odgrywa kluczową rolę zarówno pod względem przewozu ludzi, jak i cargo. Miasto Burgas jest atrakcyjne z powodów turystycznych i biznesowych. Turyści korzystający z portu Burgas mają do dyspozycji kilka nadmorskich kurortów leżących wzdłuż Wybrzeża Morza Czarnego.