Konkurencja dla Egiptu – tanie wczasy i wycieczki

Wczasy i wycieczki do Bułgarii – znajdź tanie wczasy w Bułgarii – walory turystyczne Bułgarii, wczasy, wycieczki.

Historia wczasów i wycieczek do Bułgarii

W minionej epoce Polacy masowo wyjeżdżali do Bułgarii na wczasy i wycieczki organizowane przez zakłady pracy, organizacje społeczne i stowarzyszenia przyjaźni w ramach krajów należących do RWPG, czyli byłego bloku wschodniego pod patronatem ZSSR. Rozpad bloku komunistycznego i zachłyśnięcie się wolnością wykreowało nowe kierunki wyjazdów Polaków na wczasy i wycieczki. W gronie rodziny i przyjaciół było się czym pochwalić i to było „trendy”. Turyści z Zachodu nie mieli takich fobii i nadal korzystali z walorów przyrodniczych i zdrowotnych Bułgarii. Obecnie nastąpił powrót wczasowiczów i turystów z Polski do dawno odkrytej, aczkolwiek ostatnio zapomnianej Bułgarii.

Konkurencja dla Egiptu.

Z chwilą wstapienia Bułgarii do unii europejskiej nastąpił niesamowity boom inwestycyjny w infrastrukturę turystyczną i aktualna baza ofert wczasów i wycieczek jest na światowym poziomie. Nowoczesne hotele i apartamentowce, wille i kwatery prywatne kuszą przystępnymi cenami przy pełnym luksusie wypoczynku. Dostrzegając te pozytywne zmiany – biura podróży ruszyły z konkurencyjną ofertą wczasów i wycieczek do Bułgarii w stosunku do ofert z bliskiego wschodu. Niestabilna sytuacja w Egipcie i zagrożenie terroryzmem w krajach ościennych, zweryfikowała założenia i dotychczasową politykę biur podróży..

Wczasy i wycieczki w Bułgarii?

Bułgaria określana jest mianem „kraju stulatków” – i słusznie, i nie bez przyczyny. Posiada duże walory turystyczne i zdrowotne. Przepiękne góry, czyste rzeki, znamienite zabytki kultury i przyrody. Niewątpliwą atrakcją jest wybrzeże nad Morzem Czarnym. Turyści chwalą sobie czyste piaszczyste plaże, przystępne ceny, smaczną i zdrową kuchnię, miłych i kontaktowych Bułgarów, z którymi bez problemu można sie porozumieć w języku polskim. Najbardziej znane kąpieliska w Bułgarii to: Albena, Złote Piaski, Warna, Słoneczny Brzeg, Nesebyr, Pomorie, Burgas, Sozopol. Miłośnikom żeglarstwa pełną infrastrukturę i usługi oferują: Warna, Bałczik, Nesebyr i Burgas. W górach Riła, Rodopy i Bałkany znajdują się nowoczesne ośrodki turystyczne z trasami narciarskimi dla początkujacych i aktywnych turystów między innymi w miejscowościach: Borowec, Pamporowo, Bansko i Aleko. W sezonie letnim wypoczynek w górach można sobie urozmaicić poprzez wycieczki piesze, rowerowe i konne. Istnieją dobre warunki do trekkingu, wspinaczki skalnej i speleologii. Dostępne są również loty na spadolotniach, lotniach i motolotniach. W ostatnim czasie modne jest uprawianie pieszych wędrówek i powstają liczne szlaki turystyki pieszej. Bułgaria posiada liczne wody o charakterze zdrowotnym, uzdrowiska i sanatoria oferujące znakomite warunki wypoczynku i do leczenia różnych schorzeń.