Hiszpania – europejski, piękny i malowniczy kraj, kuszący ciepłym klimatem oraz bajkowymi krajobrazami. Jego główną zaletą jest fakt, że każdy odwiedzający ten zakątek, znajdzie w nim coś dla siebie. Amatorów smaków świata, z pewnością zachwyci typowa baskijska kuchnia. Na wielbicieli zwiedzania, czekają – wypełnione licznymi atrakcyjnymi zabytkami: Madryt i Barcelona. Na pasjonatów pięknej egzotycznej przyrody, oczekuje Katalonia. Ci, którzy cenią bardziej wygodę niż aktywny wypoczynek, powinni zawitać na Costa Brava. Wymienione tu miejsca, to najbardziej reprezentatywne regiony Hiszpanii, ukazujące jednak, w niewielkim stopniu prawdziwe piękno i tajemniczość tego kraju. Przekonać się o jej prawdziwym pięknie, można jedynie wybierając się na kilkudniową wycieczkę. Najwygodniej, a do tego dość niedrogo, podróżuje się samolotami z tanimi liniami lotniczymi.

Hiszpania – podstawowe dane.

Mówiąc o Hiszpanii, mamy na myśli położony na Półwyspie Iberyjskim, bardzo malowniczy i cechujący się ogromną różnorodnością kraj. Jego powierzchnia wynosi: 505 909 km2. Jak podaje między innymi Wikipedia, Hiszpanię zamieszkuje około 41 milionów mieszkańcówJęzyk urzędowy, jakim się posługują to: hiszpański. Stolicą słonecznej Hiszpanii jest reprezentacyjny Madryt – miasto na wskroś nowoczesne i zachwycające różnorodnością styli architektonicznych.

Charakter tego kraju, najlepiej opisuje chyba pojęcie Fiesta czyli święto. Jak podają źródła, podobno w Hiszpanii obchodzi się około 3 000 różnych świąt (!) – mniej lub bardziej oficjalnych. Hiszpanie, bowiem, to bardzo żywiołowy i radosny naród. Dlatego też, powodem do wspólnej, hucznej ulicznej zabawy, mogą być: imieniny patronów miast, wsi czy innych regionów; urodziny; ważna rocznica regionalna. 

Po czym poznać Hiszpanię?

Najbardziej kojarzonym symbolem Hiszpanii jest słynny błędny rycerz Don Kichot. Jego niesamowite perypetie, zna chyba każdy miłośnik literatury przygodowej zagranicznej. Równie często pojawiającym się skojarzeniem z Hiszpanią, jest flamenco. Jest to ostry, żywiołowy i ognisty taniec przy wtórze dźwięków gitary. Nieodłącznym elementem, kojarzonym z Hiszpanią jest również korrida. Jest to publiczne, dość krwawe widowisko, z udziałem torreadorów i byków. Z racji na okrucieństwo, przeciwko ich organizowaniu, protestują wciąż ekolodzy i obrońcy praw zwierząt. 

Gdzie szukać informacji o Hiszpanii?

Każdy, kogo interesuje ten piękny słoneczny kraj, zanim się tam uda, powinien zdobyć nieco więcej informacji. Większość z nich, udostępnia Wikipedia. Ponadto wiele cennych danych, można znaleźć na takich stronach jak chociażby:

  • www.pascal.pl – strona zawierająca przewodniki turystyczne o Hiszpanii;
  • www.hiszpania-online.com – polski portal o Hiszpanii;
  • http://www.hiszpania.biz/ – podręcznik turystyczny;
  • http://www.madrid.polemb.net/ – strona Ambasady Polski w Madrycie.