Hiszpania to bogaty historycznie i naturalnie piękny kraj. Pogoda jest idealna na spędzenie wczasów. Słońce świeci tutaj prawie przez cały rok, dlatego jest naturalnym wyborem dla wielu rodzajów wakacji od wycieczek na powietrzu po światowej klasy muzea i galerie. Znajduje się tutaj mnóstwo popularnych plaży. Ludzie są przyjacielscy i otwarci, a do tego wiedzę jak się należy bawić.

Miasta takie jak Sewilla, Barcelona, Madryt kuszą przepychem. Jedyny problem dla turysty jest taki, że należy spędzić w każdym z tych miast przynajmniej 2-3 dni, żeby docenić ich wszystkie uroki. Dlatego tak ciężko pogodzić wakacje na plaży z aktywnym zwiedzaniem.

Bezkresne drogi z otwartymi przestrzeniami kryją mnóstwo niespodzianek. Ukryte piękne wioski, nieoczekiwane zamki. Hiszpania do doskonały kraj do wycieczek i spędzenia wakacji. Wczasy w Hiszpanii można także spędzić na wyspach, które tętnią życiem jak Majorka i Ibiza. Plaże są tam przepięknie złociste, zachęcają do upajania się słońcem. Jest także wiele zabytków do obejrzenia podczas zwiedzania wysp samochodem.

Na zimowy marazm najlepsze będą wyspy Kanaryjskie jak Teneryfa czy Gran Canaria. Pogoda i temperatura dla turystów z Polski jest tam idealna. Powyżej 20 stopni w dzień, jednak rzadko przekracza 30 stopni, co sprawia, że wakacje na Wyspach Kanaryjskich w zimę to idealny wybór.