Jak rozmawiać tanio przez sieci komórkowe we Francji?

Tanie rozmowy telefoniczne z Francji do Polski. Najpopularniejszą opcją do prowadzenia w miarę tanich rozmów z Francji do Polski jest włączenie roamingu w polskiej sieci telefonii komórkowej.

Rozmowy telefoniczne z Francji – roaming

Najpopularniejszą opcją do prowadzenia w miarę tanich rozmów z Francji do Polski jest włączenie roamingu w polskiej sieci telefonii komórkowej. Jednak metoda ta sprawdza się jedynie w przypadku krótkotrwałego pobytu, lub naprawdę bardzo rzadkich rozmów. Minuta rozmowy przez włączoną usługę roamingową, to koszt około 60 do 80 groszy za minutę. Jednak jeśli dzwoni się na konkurencyjną sieć, za minutę rozmowy można zapłacić nawet 1,80 zł.

Rozmowy telefoniczne z Francji – Bouygues

Jest to oferta dla osób chcących dzwonić z francuskiej sieci poprzez doładowania w tamtejszych sklepach. Jednak minuta rozmowy do Polski to również koszt około 20-25 eurocentów na minutę. Po przeliczeniu tej stawki na polskie złote, niestety cały koszt połączenia nie wyjdzie zadowalający. Więcej informacji można znaleźć na francuskojęzycznych stronach tamtejszych sieci. Plusem jednak jest to, że sieci telefoniczne udostępniają wiele ciekawych taryf, na przykład do konkretnego numeru, taryfę weekendową czy też tańsze rozmowy nocą.

Rozmowy telefoniczne z Francji – Skype

Skype, jest coraz popularniejszą metodą komunikowania się w bardzo tani lub nawet bezpłatny sposób z rozmówcami przebywającymi w innych krajach. Jeśli chce się dzwonić na telefon stacjonarny do Polski, można wykupić za kilka euro specjalny abonament – Skype oferuje za tą cenę nielimitowane rozmowy. Minusem jest to, że się powinno mieć laptopa, ale na szczęście coraz więcej nowych modeli telefonów posiada taką możliwość zainstalowania skype, co bardzo ułatwia prowadzenie konwersacji. Bezpłatną opcją jest porozumiewanie się z rozmówcami z Polski tylko przez komunikator. Wtedy za połączenie nie ponosi się kosztów, a gdy komputery wyposażone są w kamerki internetowe, można spokojnie przeprowadzać videorozmowy.

Rozmowy telefoniczne z Francji – która metoda najtańsza?

Nie ma określonej metody, która ostatecznie będzie najtańsza. Jeśli ktoś wyjeżdża do Francji tylko na weekend i chce dać znać, że dotarł bezpiecznie na miejsce, to wystarczy kilkuminutowe połączenie z włączonego roamingu. Jeśli jednak pobyt ma się wydłużyć do kilku miesięcy, a nawet kilku lat – lepiej jest zainwestować w dobrego laptopa bądź nowszy telefon z funkcją skype, i rozmawiać praktycznie za darmo z rodziną i znajomymi z Polski.