Słowem wstępu.

Dominikana to jedna z ciekawszych atrakcji turystycznych. Bardzo często, określana bywa, jako Perła Morza Karaibskiego. Przedstawiana w licznych katalogach biur podróży, jako bardzo malowniczy i wart odwiedzenia zakątek Ziemi, staje się coraz częściej celem turystycznych wojaży Polaków. Odwiedzając ją, liczą przede wszystkim na piękną, słoneczną pogodę oraz na pełen relaksu wypoczynek. Spójrz, jakie jeszcze walory posiada Dominikana, byś mógł zadecydować, czy warto odwiedzić ten magiczny tropikalny kraj.

Dla kogo Dominikana?

Dominikana – inaczej Republika Dominikańska – to jeden z bardziej popularnych i cieszących się sporym zainteresowaniem rzeszy turystów zakątek. Przybywają na nią głównie ci, którzy poszukują oryginalnego miejsca na udane, pełne słońca wakacje. Poza tym, kraj ten, jawi się też, jako raj dla wszystkich zbieraczy ciekawych pamiątek podróżniczych. Dominikanę odwiedzają także miłośnicy zabytków z dawnych minionych lat i epok. Często przybywają na nią także pasjonaci nurkowania.

Dominikana – informacje podstawowe.

Dominikana to kraj, który został odkryty pod koniec XV wieku. Powierzchnia kraju obejmuje swoim obszarem 48,730 km2. Zamieszkuje ją około 9 milionów osób. Język, jakim władają jej mieszkańcy to hiszpański. Główna religia Dominikany to katolicyzm. Kraj ten znany jest głównie ze słonecznej pogody, która panuje tu przez niemal okrągły rok. Dlatego też, przyciąga ona poszukiwaczy lata – zimą. Poza tym, jest ona doskonale znana wszystkim amatorom windsurfingu. Dominikana posiada dość dobrze rozbudowaną bazę noclegową, dzięki czemu, mogą na nią przybyć zarówno samotnicy, grupy spragnionych wrażeń turystów, jak i ci, którzy pragną przeżyć romantyczne chwile tylko we dwoje. Na Dominikanie, nie brakuje również apartamentów, w których bezpiecznie mogą czuć się całe rodziny z dziećmi. Często jest ona też traktowana, jako pomysłowy prezent ślubny. Podróż poślubna spędzona na Dominikanie, to masa pozytywnych wrażeń i niepowtarzalnych doznań. Szybko i skutecznie, mogą zregenerować na niej swoje siły wszyscy ci, którzy poszukują idealnego do tego celu miejsca. Jednym słowem Dominikana to wyspa będąca w stanie, zapewnić atrakcyjny wypoczynek każdemu bez względu na wiek czy jego osobiste potrzeby.

Dominikana w sieci.

Więcej informacji na temat Dominikany, możemy znaleźć w sieci. Strony, które warto odwiedzić, zanim wybierzemy się na Dominikanę to:

  • http://www.dominicana.com.pl/pl/pl.htm – polska oficjalna strona dotycząca Dominikany;
  • http://www.turismosantodomingo.com/ – oficjalna strona o Dominikanie w języku hiszpańskim;
  • http://dominicana.blox.pl/html – jeden z ciekawszych blogów turystycznych o Dominikanie i jej atrakcjach;
  • http://pl.wikipedia.org/wiki/Dominikana – podstawowe informacje o kraju.