Reklama
Strona główna Grecja Informacje podstawowe o Grecji – ceny, waluta, porady.

Informacje podstawowe o Grecji – ceny, waluta, porady.

Informacje podstawowe dla turystów wybierających się do Grecji. Waluta, kantory, ceny i drobne rady.

124
Przewodnik po Grecji

Informacje podstawowe dla turystów wybierających się do Grecji. Waluta, kantory, ceny i drobne rady.

Grecja to państwo położone w południowo – wschodniej Europie, ma dostęp aż do czterech mórz: śródziemnego, egejskiego, jońskiego i kreteńskiego. Państwo posiada bardzo długą linię brzegową, która wynosi aż 15 000 kilometrów. Do tego dochodzi wspaniała pogoda przez cały niemal rok, liczne starożytne zabytki i bardzo ciekawa historia. To wszystko sprawia, że turyści z całego świata bardzo tłumnie odwiedzają ten kraj, zwłaszcza w sezonie letnim.

Waluta, kantory i ceny.

Obowiązującą walutą w Grecji jest euro. Bez problemu wymienimy zatem polska walutę w wielu kantorach, oraz można jechać już do Grecji walutą wymienioną, kupioną w kraju, gdyż tak jest po prostu o wiele korzystniej. Bez problemu w Grecji zapłacimy też kartą płatniczą. Ceny w Grecji są dość wysokie, choć w ostatnim okresie ostrego kryzysu, w wielu miejscach ceny poszły w dół. Spowodowane to zostało tym, że turyści bali się tam jechać, ze względu na zamieszki i inne niepokojące sygnały. W sezonie letnim ceny zawsze idą w górę, zwłaszcza w dużych miastach i znanych ośrodkach turystycznych.

Drobne rady.

Jadąc do Grecji nie potrzebujemy zabierać ze sobą zbyt wielu rzeczy, gdyż bez problemu wszystko kupimy na miejscu. Warto z wyprzedzeniem rezerwować hotele, zwłaszcza jeżeli wybieramy się na urlop w szczycie sezonu. Oczywiście zawsze znajdą się jakieś wolne miejsca, jednak ceny są wówczas o wiele wyższe, a standard niższy. Jeżeli nie lubimy tłumu turystów, to warto wybrać się tam wiosną lub jesienią, jest ciepło i nie ma wielu turystów. Co też niezwykle istotne, ceny są o wiele niższe.