Pierwszy nasz zagraniczny urlop.

Co roku bardzo duża grupa turystów zastanawia się nad wyborem biura podróży, z którym wybierze się na swoje wymarzone wczasy do Turcji. Największy problem mają osoby, które po raz pierwszy decydują się na zagraniczny wyjazd i tak naprawdę nie mają zielonego pojęcia na temat zasad jakie panują wśród firm oferujących usługi organizacji wyjazdów zagranicznych. O wiele spokojniejsi są w tym momencie turyści, którzy odbyli już podróż i mają opinię o biurze podróży, z którym wyjeżdżali. Na wycieczkach zagranicznych często spotykamy również innych turystów, których opinie na temat innych organizatorów wyjazdów mogą w przyszłości okazać się bardzo pomocne.

Jak znaleźć najlepsze biuro podróży?

Na początek warto zasięgnąć opinii wśród znajomych. Ci, którzy wyjeżdżali już zagranicę mają obraz biura podróży, które organizowało wycieczkę. Ich rady mogą się okazać bardzo pomocne. Jeśli nie znamy nikogo takiego możemy poszukać takich opinii na forach związanych z turystyką. Ludzie są tutaj bardzo wylewni i często bez ogródek wypowiadają się w sposób pozytywny lub negatywny. Jeśli wybierzemy już jakieś biuro podróży to kolejnym etapem będzie sprawdzenie czy jest ono organizatorem, pośrednikiem czy może agentem. To ważne bowiem w przypadku pośrednictwa musimy zasięgnąć informacji o organizatorze. Do niego bowiem będziemy zgłaszali wszelkie problemy, które pojawią się w czasie wyjazdu. Jeśli wybrane przez nas biuro nie posiada wpisu do rejestru organizatorów i pośredników turystyki to nie powinniśmy korzystać z jego usług. Może okazać się bowiem, że zostaniemy najzwyczajniej oszukani.

Profesjonalne biura, które z reguły posiadają renomę i dobre opinie od turystów zrzeszone są w Polskiej Izbie Turystyki. Sprawdzając oferty wyjazdu do Turcji upewnijmy się również, że biuro oferuje ubezpieczenie indywidualne na rzecz klienta w przypadku niewywiązania się z umowy. To bardzo ważne bowiem w momencie pojawienia się jakichkolwiek problemów możemy zażądać zwrotu części lub całości kosztów wyjazdu, a gdy ten nie dojdzie do skutku zwrotu zaliczki. Jeśli wybrane przez nas biuro podróży posiada nagrody takie jak Gazela Biznesu oraz Laur Klienta możemy być niemal pewni, że wczasy w Turcji z takim organizatorem na pewno należeć będą do udanych.

Bardzo ważnym krokiem jest również przeczytanie otrzymanej umowy. Powinny być w niej zawarte informacje na temat ubezpieczenia oraz dodatkowych opłat jakie będziemy musieli ponieść. Wyszczególnione powinny być również atrakcję oraz usługi, które mamy zapewnione w cenie wyjazdu. Umowy z reguły mają zawierać również informacje na temat strat pieniężnych jakie poniesiemy w przypadku ewentualnej rezygnacji i zerwania umowy. Po dokładnym wykonaniu wszystkich kroków pozostaje nam jedynie podpisać umowę i cieszyć się wypoczynkiem. Musimy pamiętać również, że w czasie wyjazdu wszystkie niedogodności zgłaszamy nie do agenta czy pośrednika, a do głównego organizatora wyjazdu.