Chorwacja autokarem, możliwości przejazdu autokarem, trasa Polska – Chorwacja, najczęściej wybierane trasy do Chorwacji, orientacyjna długość trasy przejazdu do Chorwacji.

Biura Podróży – Wycieczki Chorwacja

Pomimo tego, że wielu Polaków wybiera się samochodem z Polski na Chorwację, część turystów woli pojechać na zorganizowaną wycieczkę. Należy ostrożnie wybierać biuro podróży i nie sugerować się wyłącznie ceną. Ważne jest ubezpieczenie, jakość autokaru, zakwaterowania.

Możliwości przejazdu autokarem

Przejazd z Polski do Chorwacji autokarem możliwy jest praktycznie tylko w okresie wakacyjnym. Obecnie nie są, bowiem prowadzone stałe połączenia autokarowe pomiędzy Polską i Chorwacją. Wybierając się na letni urlop do Chorwacji warto jednak skorzystać z oferty przewoźników autobusowych. Ceny przejazdu w obie strony wahają się między 400, a 560zł. Cena uzależniona jest głównie od miasta, z którego wyruszmy oraz docelowego miejsca podróży. Wybierając przejazd autokarem mamy przed sobą, co prawda około doby podróży jednak obecnie wszystkie firmy świadczące usługi tego typu zapewniają przejazd luksusowym pojazdem wyposażonym we wszelkie udogodnienia umilające podróż. Osoby decydujące się na przejazd autokarem powinny dokonać rezerwacji biletów z wyprzedzeniem kilku tygodni. Pozwoli to uniknąć niemiłych niespodzianek związanych z brakiem miejsc. Przed zakupieniem biletu dobrze jest również poznać dokładne zasady przewozu bagażu stosowane przez konkretnego przewoźnika. Poszczególny firmy stosują różne zasady odpłatności za przewożony bagaż w zależności od wymiarów i ciężaru bagażu. Podróż autokarem może być najlepszym wyjściem dla osób planujących zabrać z sobą większą ilość bagaży. W takim przypadku przewiezienie autokarem będzie na pewno korzystniejsze od transportu samolotem.

Trasa Polska – Chorwacja

Trasy przejazdu prowadzą najczęściej przez Czechy, Austrie i Słowenie. Znaczna liczba firm oferujących przewozy w okresie wakacyjnym umożliwia znalezienie linii odpowiadającej naszym potrzebom. Pokonywana odległość to średnio około tysiąca kilometrów. Przewoźnicy wybierają zasadniczo najłatwiejsze do pokonania trasy prowadzące głównie autostradami i drogami ekspresowymi. Wybór trasy przejazdu gwarantuje wysoki komfort podróży. W czasie takiej podróży do miejsca spędzenia wakacji nie przewiduje się zasadniczo dłuższych postojów a tym bardziej możliwości zwiedzania. Trasy obsługiwane są, bowiem przez nowoczesne autobusy rejsowe posiadające zarówno urządzenia klimatyzacyjne jak i systemy telewizyjne oraz funkcjonalne toalety. Osoby pragnące zwiedzić interesujące je miejsce powinny zaplanować przerwę w podróży i zaplanować zakup dwóch niezależnych biletów.

Podstawową wadą przejazdu nawet najbardziej luksusowym autokarem jest jednak czas podróży. Wybierając wakacyjne połączenie lotnicze pokonujemy trasę w zaledwie kilka godzin a ponoszone koszty nie są znacznie wyższe. Osoby, które cenią oszczędność czasu powinny zdecydować się, więc raczej na podróż samolotem. Jeżeli uda nam się zakupić bilet lotniczy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem koszt podróży będzie nawet porównywalny.