Jaka jest służba zdrowia w Tajlandii?

Służba zdrowia w Tajlandii rozwinięta jest na bardzo wysokim poziomie w szczególności w większych miastach oraz ośrodkach turystycznych. Placówki zapewniają turystą kompleksową obsługę, jednak o wiele wyższe ceny usług niż w Europie. Warto, więc wystrzegać się konieczności wizytowania tajskich szpitali. Na prowincji sytuacja ze służbą zdrowia wygląda już nie, co gorzej i najlepiej w przypadku problemów udać się do najbliższego większego miasta. Nie zapominajmy o tym, aby przed wyjazdem zabrać ze sobą zapas leków, które zażywamy, na co dzień. W Tajlandii możemy mieć, bowiem kłopot ze zdobyciem niektórych specyfików. Szpitale o najwyższym standardzie niejednokrotnie połączone ze SPA znajdują się w największych miastach np. Bangkoku. 

Lekarze oraz szpitale w Tajlandii

Jak już wspominałem szpitale w Tajlandii są na bardzo wysokim poziomie, jeżeli chodzi o placówki w większych miastach. Posiadają one wszelkie potrzebne wyposażenie dobrej jakości. Lekarze są wykwalifikowani i solidnie wywiązują się ze swoich obowiązków. Rozpoznania z reguły są trafne, a leczenie przynosi przewidywane efekty. W wielu szpitalach pacjenci mają możliwość skorzystania z odnowy biologicznej oraz SPA. Sytuacja na prowincjach i w biednych dzielnicach wygląda nieco gorzej. W szpitalach często brakuje odpowiedniego wyposażenie, a zatrudnieni lekarze nie są wystarczająco wykwalifikowani. Najprawdopodobniej są to osoby, które ze względu na zbyt słabe umiejętności nie otrzymały etatu w szpitalach z większych miast. Warto, więc mając poważne problemy zdrowotne udać się do placówki znajdującej się w najbliższym z większym mieście. 

Jakie są ceny w tajskich szpitalach?

O, ile służba zdrowia w Tajlandii jest bardzo dobrze rozwinięta o tyle ceny usług proponowanych przez szpitale są nieco wygórowane. W zależności od standardu szpitala oraz miejsca, w którym jest usytuowany za zwykłą wizytę zapłacimy od 200 do 500 baht. Jeżeli przyjdzie nam spędzić nam noc w szpitalu zapłacimy o wiele więcej. Ceny w przypadku takiej usługi kształtują się na poziomie około 5000 baht, ale są też takie szpitale, gdzie doba pobytu kosztuje nawet 20000 baht.