Chorwacja w lutym. Temperatury powietrza i wody, co robić w Chorwacji w lutym?

Chorwacja to wyjątkowe miejsce i bardzo piękny i ciekawy kraj. Wielu naszych rodaków ma rodziny w tamtych stronach, i dlatego często ten kierunek wybieramy na miejsce swojego wypoczynku. Można przecież odpocząć, pozwiedzać i odwiedzić swoich bliskich. W sumie każdy miesiąc jest dobry na taką podróż w poszukiwaniu swoich korzeni, zatem jeżeli dostaniemy urlop w lutym, to nie wahajmy się i wyruszajmy w podróż do Chorwacji. Temperatury choć niskie, to jednak nie powinny przeszkodzić nam w zwiedzaniu tego wspaniałego kraju.

Pogoda i temperatury

Luty w Chorwacji przywita nas zapewne niezbyt wysokimi temperaturami, które wynoszą w dzień około 11’ C, a w nocy 3’ C. Woda wciąż jest stosunkowo zimna, a jej temperatura to około 14’ C. Musimy być przygotowani na opady deszczu, które jednak są już coraz słabsze i rzadsze.

Co robić w lutym?

Przede wszystkim zwiedzać i poznawać okoliczne miejscowości, w których znajdziemy masę ciekawych zabytków. Warto wybrać się do stolicy, aby zobaczyć jak interesujące jest to miejsce. Jeżeli mamy chorwackie korzenie, to warto przyjrzeć się temu bliżej i może poznać i odwiedzić swoją rodzinę.