Styczeń w Chorwacji. Jaka wówczas jest pogoda, temperatury powietrza i wody – co ze sobą zabrać?

Chorwacja to bardzo popularny kierunek wakacyjnych podróży wśród Polaków. Jak magnes przyciągają wspaniałe plaże, widoki, piękna przyroda i ciekawe zabytki. Do tej pory głównie jechaliśmy tam w miesiącach letnich, gdyż większości zależało na kąpieli w ciepłym Adriatyku i wylegiwaniu się na plaży. Obecnie coraz częściej nasi rodacy wybierają się do Chorwacji również w miesiącach zimowych. Warto więc wiedzieć, że w styczniu może nas tam przywitać zarówno słońce jak i deszcz i niezbyt wysokie temperatury.

Temperatury powietrza i wody – styczeń

W styczniu w Chorwacji temperatury powietrza w dzień wynoszą około 7’ C, choć oczywiście najcieplej jest w rejonie wybrzeża, a najzimniej w rejonach gór. Różnice temperatury mogą tu różnić się dość znacznie, więc zawsze sprawdzajmy prognozę przed wyjazdem dla regionu, w który się wybieramy. Temperatura wody w styczniu wynosi około 10’ C, zatem nie są możliwe kąpiele, chyba że lubimy się hartować. Temperatury powietrza w nocy wynoszą około 3’ C.

Co ze sobą zabrać?

Jeżeli nie planujemy wyprawy w góry, to wystarczy zabrać ze sobą cieplejszą bluzę i kurtkę, która ochroni nas przed deszczem. Oczywiście nasz bagaż musi być dostosowany do miejsca naszego pobytu, a także do naszych osobistych preferencji co do sposobu spędzania wolnego czasu.