Listopad w Chorwacji. Pogoda i temperatury – co robić w październiku?

Listopad to pierwszy miesiąc w ciągu roku, gdy temperatury powietrza i wody nie pozwalają na korzystanie z kąpieli morskich. Mimo tego, warto wówczas wybrać się na wycieczkę do Chorwacji i zwiedzić ten ciekawy i piękny kraj. Masa zabytków, ciekawi ludzie i zaskakująca historia sprawią, że nasz urlop z całą pewnością będzie udany.

Temperatury powietrza i wody.

Temperatury powietrza w listopadzie w Chorwacji nie są zbyt wysokie, jednak nie mają one nic wspólnego z tymi, które wówczas występują w Polsce. Z całą pewnością nie trafimy ani na mróz, ani też na śnieg. Temperatura powietrza wynosi bowiem około 15’ C w dzień i 7’ C w nocy. Temperatura wody wynosi 17’ C, zatem nie jest już zbyt ciepła, jednak co odważniejsi i odporniejsi, mogą śmiało korzystać z kąpieli.

Co robić w październiku?

Przede wszystkim należy nastawić się na zwiedzanie, gdyż opalanie i wylegiwanie się na plaży jest raczej nie możliwe ze względu na stosunkowo niskie temperatury. A zwiedzać można praktycznie wszystko i wszędzie. Począwszy od pięknych Parków Narodowych, poprzez liczne świątynie i kościoły, a na zamkach i pałacach kończąc. Gdy dopadnie nas deszcz, to warto schronić się w przydrożnych restauracjach lub też warto wybrać się do muzeum.