Reklama
Strona główna Chorwacja Park Narodowy Paklenica w Chorwacji – pogoda, położenie, klimat i atrakcje.

Park Narodowy Paklenica w Chorwacji – pogoda, położenie, klimat i atrakcje.

Park Narodowy Paklenica to idealne miejsce dla tych wszystkich, którzy lubią spędzać aktywnie czas. Ciężko jednoznacznie stwierdzić jaka pogoda może nas przywitać w Paklenicy.

95

Park Narodowy Paklenica w Chorwacji to idealne miejsce dla tych wszystkich, którzy lubią spędzać aktywnie czas. Ciężko jednoznacznie stwierdzić jaka pogoda może nas przywitać w Paklenicy.

Park Narodowy Paklenica to idealne miejsce dla tych wszystkich, którzy lubią spędzać aktywnie czas. Panuje tam klimat typowo górski, który sprawia, że pogoda jest tam bardzo zmienna. Paklenica jest położona w północnej Dalmacji w górach Welebit.

Pogoda

Ciężko jednoznacznie stwierdzić jaka pogoda może nas przywitać w Paklenicy. Nawet jak pojedziemy tam latem i przywita nas słońce, to w każdej chwili może spaść ulewny deszcz i zacząć wiać wiatr. Temperatury powietrza w lecie wynoszą 27’ C, a w zimie około 0’ C. Najwięcej opadów występuje jesienią, jednak krótkotrwały deszczyk może spaść w każdej chwili i o każdej porze roku.

Atrakcje

Jak już wspomnieliśmy na początku, główną atrakcją w parku są miejsca do wspinaczki skałkowej. Są tam specjalnie wytyczone trasy, zatem każdy może spróbować swoich sił w tym sporcie. Oprócz tego wspaniałe góry, kaniony, bujna roślinność i zwierzęta.