Wędrówka po parku Risnjak w Chorwacji. Pogoda, klimat i atrakcje parku.

Park Narodowy Risnjak to wyjątkowe miejsce w Chorwacji, jeżeli chodzi o pogodę i klimat. Specyficzne położenie parku sprawia, że właśnie w tym miejscu styka się klimat śródziemnomorski, górski i umiarkowany. Z tego też powodu na tym terenie panuje ciepła, lecz nieco zmienna pogoda. Dzięki temu występuje tam bardzo bujna i różnorodna roślinność, a także wiele gatunków zwierząt.

Pogoda i klimat

Bliskość Adriatyku, góry i rzeka sprawiają, że w parku panuje dość specyficzny klimat. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec gdzie temperatury powietrza wynoszą około 30’ C, a najzimniejszym styczeń, z temperaturami w okolicach zera, w najwyższych punktach występują również temperatury ujemne.

Atrakcje

Park Narodowy Risnjak jest miejscem bardzo specyficznym, który przypadnie do gustu głównie miłośnikom przyrody. Jest to miejsce gdzie można spotkać wiele gatunków zwierząt, takich jak niedźwiedzie, dzikie koty, rysie, wilki i dziki. Jest też bardzo dużo gatunków różnych ptaków i wiele gatunków roślin. Aby nie zakłócać spokoju zwierzętom i nie niszczyć wspaniałej przyrody, po parku można tylko chodzić po specjalnych kładkach, które są przygotowane specjalnie dla turystów.