Park Mljet – pogoda. Okolice parku i temperatury. Jeżeli dane nam będzie spędzać swój urlop w Chorwacji w malowniczych okolicach Dubrownika, to koniecznie musimy choć na kilka dni zawitać na wyspę Mljet.

Jeżeli dane nam będzie spędzać swój urlop w Chorwacji w malowniczych okolicach Dubrownika, to koniecznie musimy choć na kilka dni zawitać na wyspę Mljet. Idealne położenie wyspy na Adriatyku w okolicach południowej Dalmacji sprawia, że przez cały niemal rok panuje tam pogoda, która sprzyja wakacyjnym wyprawom i wypoczynkowi.

Pogoda i temperatury

Najcieplejszym miesiącem na wyspie Mljet jest lipiec, gdzie temperatury powietrza wynoszą około 30’ C. Wówczas też jest zazwyczaj bardzo sucho i rzadko pada deszcz. Zimy są łagodne z temperaturami, które wynoszą około 17’ C i występują dość częste deszcze.

Park Narodowy Mljet i okolice

Park Narodowy Mljet jest położony na wyspie o tej samej nazwie i jest miejscem szczególnie chronionym. Żyje tam wiele gatunków zwierząt i ptaków, a także można zobaczyć wiele gatunków unikatowych roślin. Warto spacerować i delektować się czystym klimatem i wspaniałym otoczeniem tego pięknego miejsca.