Park Narodowy Jezior Plitwickich – pogoda i temperatury. Położenie i atrakcje.

Park Narodowy Jezior Plitwickich to najbardziej znana, atrakcja chorwacka wśród turystów. Ze względu na ładną pogodę tylko w sezonie letnim, najwięcej turystów odwiedza park właśnie wtedy. Warto odwiedzić to wspaniałe miejsce, nie ważne czy latem podczas słonecznej pogody, czy też jesienią podczas ulewnych deszczy. Bez względu na pogodę, to miejsce dostarczy wszystkim wielu wrażeń.

Pogoda i położenie

Park Narodowy Jezior Plitwickich jest położony w środkowej części Chorwacji, w odległości około 140 kilometrów od Zagrzebia. Tym samym znajduje się on w zasięgu klimatu umiarkowanego, z najcieplejszą pogodą w lipcu i sierpniu, gdzie temperatury powietrza wynoszą około 27’ C. Najczęściej jest to też pora sucha i rzadko pada deszcz. Najwięcej opadów notuje się w październiku i listopadzie, a najzimniejszym miesiącem jest miesiąc styczeń.

Atrakcje

Park Narodowy Jezior Plitwickich jest wpisany na światową listę UNESCO. Już to świadczy o wyjątkowości tego miejsca. W parku znajduje się 16 jezior krasowych, które połączone są wspaniałymi wodospadami. Wiele unikatowych gatunków roślin i zwierząt, oraz wspaniałe otocznie sosnowych lasów sprawia, że w całym parku jest bardzo korzystny mikroklimat. Po parku można spacerować na specjalnych kładkach lub też można pływać specjalnymi łodziami.