Pogoda w Grecji w czerwcu – temperatury.

Ci, którzy planują spędzić czerwiec w Grecji, mogą liczyć na bardzo sprzyjającą aurę oraz wspaniałe widoki. Temperatury powietrza wahają się wtedy w granicy: 20 – 25 st.C , zaś temperatura wody, wynosi średnio 20 – 22 st.C. co sprzyja już pierwszym kąpielom. Wszystko zaś razem, to gwarancja wypoczynku i relaksu na wysokim poziomie.

Jakie są zalety urlopu w czerwcu w Grecji?

Czerwiec to idealny wręcz miesiąc na urlop w Grecji. Nie ma jeszcze zbyt wysokich upałów, jednak jest wystarczająco ciepło aby można było kąpać się w morzu, opalać i uprawiać sporty wodne. W Grecji są przecież jedne z najpiękniejszych plaż na świecie, zatem grzechem było by wręcz nie korzystać z ich uroków. Temperatury w czerwcu wynoszą około 30’ C w dzień i około 25’ C w nocy. Deszcze praktycznie nie występują, oczywiście jest możliwe lekkie zachmurzenie jednak nie są to zazwyczaj chmury deszczowe. Jeżeli znudzi się już nam opalanie i brodzenie w morskich falach to wybierzmy się do restauracji aby zasmakować w tradycyjnej greckiej kuchni.

Biura podróży, zachęcają turystów do odwiedzania Grecji przez okrągły rok. Jako zalety tego miejsca, wymieniają: wysokie temperatury, mocno świecące słońce oraz ciepłą i czystą wodę, co sprzyja oczywiście kąpielom, nurkowaniu oraz uprawianiu licznych sportów wodnych. Z koeli przewodniki po Grecji, zachęcają nas do odwiedzenia tego miejsca w okresie od kwietnia do czerwca. Ma to związek z faktem, iż czerwiec to ten okres, w którym Grecja prezentuje się najpiękniej. Wtedy nasze oczy mogą nasycić się widokami rozkwitającej przyrody greckiej. Sporą zaletą wyprawy w czerwcu do Grecji jest także fakt, że nie jest tam jeszcze zbyt tłoczno, a obowiązujące ceny nie należą do najwyższych. Prawdziwe „szaleństwo turystyczne” rozpoczyna się w Grecji od lipca, kiedy to lokalne plaże i miejscowe bary oraz tawerny, zaczną roić się od przybywających ochoczo turystów.

Która połowa czerwca jest lepsza?

W zasadzie nie ma to znaczenia, aczkolwiek w I połowie czerwcza powinno być spokojniej i jeszcze taniej w całej Grecji.

Czerwiec w Grecji – idealna pora dla nurków …

…lub/i osób, które pragną zapoznać się z tym pasjonującym hobby. Ponieważ woda w Morzu Czarnym, jest już wystarczająco ciepła a warunki pogodowe ustabilizowane, to właśnie czerwiec sprzyja „podwodnemu zwiedzaniu” Grecji, a trzeba przyznać, że Wybrzeże Greckie ciągnące się przez przeszło 14 000 km, daje nam wiele możliwości w tej dziedzinie.

Jeśli nawet nie posiadamy własnego sprzętu lub odpowiednich: wiedzy i umiejętności, to zawsze możemy liczyć na wsparcie ze strony lokalnych klubów nurkowych. Do naszej dyspozycji jest nie tylko sprzęt, ale również profesjonalna ekipa szkoleniowa.

W trakcie naszej „podwodnej podróży po Grecji”, możemy przeżyć „bliskie spotkania” z imponującą fauną (homary, langusty, ośmiornice, delfiny, kraby), jak i florą. Chociaż miejsc do uprawiania tej fascynującej dyscypliny nie brakuje, to najlepsze miejsca do nurkowania w Grecji to:

  • wyspa Chalkidiki
  • Riwiera Olimpijska
  • Kreta, Rodos
  • Zakynthos
  • i Lefkada.

Każde z tych miejsc, to inna i jedyna w swoim rodzaju wielobarwna podmorska kraina, ukazująca odmienny krajobraz podwodny.

Jak dotrzeć do Grecji z Polski?

Do Grecji najszybciej dostać się samolotem, które wylatują z Warszawy, Poznania, Wrocławia, Gdańska i Krakowa. Są to loty bezpośrednie do Grecji i trwają około 3 godzin. Największe lotniska w Grecji są w miejscowościach: Ateny, Salonik i Chania. Na lotniskach bez problemu można wynająć samochód lub też można podróżować autokarami. Oczywiście można również pojechać do Grecji własnym samochodem, jednak taka podróż bywa dość męcząca i niebezpieczna.