Reklama
Strona główna Grecja Jaka jest pogoda we wrześniu w Grecji?

Jaka jest pogoda we wrześniu w Grecji?

Jaka jest pogoda we wrześniu w Grecji. Choć wielu turystów preferuje spędzać zagraniczny urlop w typowym okresie letnim, tj. w lipcu lub sierpniu, coraz częściej okazuje się, że wrzesień, czy nawet początek października to równie dobry czas na odpoczynek. Dlaczego?

903
wrzesien grecja

Coraz częściej okazuje się, że wrzesień, czy nawet początek października to równie dobry czas na odpoczynek i słoneczne wakacje w Grecji.

Jaki jest wrzesień w Grecji? Jaka pogoda?

Wrzesień w Grecji to jeden z lepszych miesięcy na wypoczynek i pełen relaks. Sprzyjają temu panujące wówczas warunki pogodowe czyli temperatury powietrza wahające się między 19 -28 st.C oraz temperatura wody sięgająca 26 st. C.

Wrzesień w Grecji
średnie dzienne temperatury we wrześniu w Grecji (Źródło: Holiday Weather)

Poza tym dość sprzyjająca jest wówczas wilgotność powietrza, która wynosi 55%. Turyści, mogą też napotkać na niewielką ilość dni deszczowych (średnio 4 dni w ciągu całego miesiąca) oraz na słoneczne godziny, których w ciągu całego dnia może być ok. 9. Wrzesień w Grecji to także przyjemnie chłodne wiatry etezyjskie (północne lub północno – wschodnie). Występują one głównie na wyspach greckich i wybrzeżu Morza Egejskiego. Wysokie temperatury łagodzi również bryza wiejąca na północnym obszarze Grecji – Kreta i okolice. Warto nadmienić też, że Grecja we wrześniu, nie przeżywa już takiego „turystycznego oblężenia”, jakie można zaobserwować chociażby w sezonie. Można wówczas znaleźć wiele wolnych miejsc na plażach czy udać się spokojnie na zwiedzanie atrakcji turystycznych. Sporą zachętą do tego, aby spędzić wrzesień w Grecji jest również to, iż panujące ceny „topnieją” a poziom obsługi hotelowej, nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Warto też podkreślić, że to właśnie wrzesień sprzyja ofertom wielu biur podróży, zachęcających nas do rejsów jachtami. W czasie ich trwania można odwiedzić wiele ciekawych miejsc, a także wykąpać się we wciąż ciepłych wodach Morza Egejskiego.

Aktualna temperatura w Grecji:

https://www.holiday-weather.com/country/greece/

Choć wielu turystów preferuje spędzać zagraniczny urlop w typowym okresie letnim, tj. w lipcu lub sierpniu, coraz częściej okazuje się, że wrzesień, czy nawet początek października to równie dobry czas na odpoczynek. I choć nie każde miejsce na to pozwala, Grecja jest jednym z tych krajów, gdzie okres od września do początku listopada jest podobny, jeśli nie wręcz identyczny, jak czas od kwietnia do końca czerwca. Cóż to w praktyce oznacza? Nic innego jak to, że to najprzyjemniejszy czas na wczasy w Grecji.

Wrześniowe warunki pogodowe

Gdyby przyglądać się średnim temperaturom powietrza w ciągu dnia to wydawać by się mogło, że mamy do czynienia ze środkiem lata bowiem we wrześniu greckie termometry pokazują najczęściej 28 stopni Celsjusza w trakcie dnia. Nieco chłodniejsze wieczory wciąż należą do przyjemnych, a temperatura powietrza osiąga wówczas średnio 17 stopni Celsjusza. Po suto zakrapianej zabawie w karczmie przepełnionej po brzegi turystami, owe 17 stopni Celsjusza zdaje się być wręcz błogosławieństwem i pomocą w dotarciu do właściwego nam hotelu. To także dogodne warunki na wieczór na plaży, czy zwyczajne odprężenie po upalnym dniu. Nie można w tym miejscu nie wspomnieć także o wysokiej temperaturze wody w Grecji, która we wrześniu sięga nawet 28 stopni Celsjusza. Ostatnim z istotnych wyznaczników pogodowych dla turystów jest ilość nasłonecznionych godzin w ciągu dnia, który w tym przypadku równa jest dziewięć.

Ciepło – zimno

Znając uśrednione dane jeśli chodzi o warunki pogodowe w Grecji w miesiącu wrześniu, pokusić się można o znalezienie miejsc najcieplejszych i najzimniejszych w tym okresie, choć mówiąc najzimniejsze wiedzieć trzeba, że różnice temperaturowe nie będą znaczne. I tak oto jednym z najcieplejszych miejsc Grecji w miesiącu wrześniu jest Kos, podczas gdy do miejsc stosunkowo chłodniejszych zaliczyć można Paros, Naxos oraz Mykonos, gdzie średnie temperatury powietrza w ciągu dnia wynoszą niewiele ponad 23 stopnie Celsjusza.

Jak spędzić ciekawie wrzesień w Grecji?

Pomysłów na to, jak spędzić wrzesień w Grecji, jest co najmniej kilka, ale chyba najlepsze z nich to wycieczki fakultatywne w Grecji, które umożliwiają nam dotarcie do najbardziej atrakcyjnych miejsc Wybrzeża. Dla lepszej ilustracji, podajemy przykłady programów kilku najciekawszych naszym zdaniem wycieczek tego typu: Wycieczka na Kretę – Knossos i Heraklion Knossos to miejsce owiane tajemnicą, znajdują się tu bowiem ruiny pałacu – labiryntu, w którym zamieszkiwał legendarny Minotaur – pół byk, pół człowiek; Heraklion z kolei, pozwala nam przekonać się na własne oczy, jak wyglądały ówczesne fortyfikacje obronne Grecji.

Rejs do Gramvoussa.

Gramnoussa to niezamieszkała wyspa grecka, na której znajdują się między innymi: laguna Balos – z lazurową wodą i możliwością kąpieli, nurkowania oraz plażowania oraz dobrze zachowana XVI-wieczna wenecka twierdza.

Wycieczka do Elafonisi.

Elafonisi to jedna z bardziej malowniczych wysepek na obszarze południowo-zachodnim Krety; historycznie bardzo ważna, ze względu na fakt, iż miała tu miejsce okrutna rzeź, jakiej dokonali na miejscowej ludności Turcy w 1824 r.