Jaka jest waluta na Dominikanie? Jakie obowiązują w czasie robienia tam zakupów czy zamawianiu usług? Kantory na Dominikanie.

Waluta na Dominikanie – wideo.

Co oferuje nam Dominikana?

Dominikana to miejsce, które z radością ugości każdego, kto zdecyduje się nawet na najkrótszy pobyt na niej. Dzieje się tak, gdyż władze tego kraju, postanowiły stworzyć z niego, uniwersalny ośrodek turystyczny. Otwierając się na wszelkie potrzeby turystów, Dominikana oferuje nam:

  • Aktywny wypoczynek – na przykład sporty wodne a także udział w kursach: nurkowania czy gry w golfa;
  • Atrakcyjny relaks na najwyższym poziomie – profesjonalnie przygotowane ośrodki wypoczynkowe oraz bogata baza noclegowa;
  • Ciekawe zakupy – w każdym rejonie Dominikany, znajdziemy liczne: sklepy, sklepiki, stragany miejskie oferujące typowe dominikańskie artykuły typu: rum, cygara, kawa, ekskluzywne wyroby biżuteryjne i skórzane a także wybory z bursztynu jak i wiele ciekawych rękodzieł.

Jaka waluta obowiązuje na Dominikanie?

Pobyt na Dominikanie – zresztą jak każdy inny – związany jest nie tylko z wypoczynkiem, ale również z osobistymi wydatkami. Zanim, zatem, udamy się na swój wypoczynek, powinniśmy wiedzieć, jaką walutę zabrać ze sobą oraz jaka obowiązuje na terenie samego kraju. Podstawowa waluta dominikańska to tak zwane pesos. Na wyspie honorowane są także waluty obce czyli dolar amerykański oraz euroW powszechnym obrocie gotówką, najbardziej rozpowszechniony jest jednak dolar amerykański. Najkorzystniejszą wymianę waluty, oferują nam banki. Jeśli jednak, nie chcemy skorzystać z tej możliwości lub zabraknie nam pieniędzy, zawsze możemy wymienić lub nabyć je w miejscowych kantorach czy biurach wymiany. Niejednokrotnie możemy też napotkać, miejscowych, którzy będą nam oferowali „atrakcyjną” wymianę waluty. Unikajmy jednak tego typu „interesów”, gdyż są one zupełnie nieopłacalne dla nas i możemy łatwo paść ofiarą oszustwa.

Dobre zwyczaje

Dokonując zakupów na Dominikanie, powinniśmy pamiętać, że dobrze widzianymi są dwa zwyczaje:

  • Targowanie się ze sprzedawcami a także usługodawcami – nawet w restauracjach obowiązuje taki obyczaj;
  • Napiwki w wysokości 10% ustalonej z obsługą restauracyjną kwoty.

Co kosztuje nadrożej?

Sam pobyt na Dominikanie jak i korzystanie z licznych miejscowych atrakcji, nie są aż takie drogie. Dotyczy to również codziennych zakupów. Najdroższy na obszarze tego kraju jest transport lokalny czyli metro, autobusy, busy oraz taksówki.

Waluta dominikańska, a prawo.

Tradycyjnej dominikańskiej waluty nie wolno nam przywieźć do kraju, nawet w niewielkiej kwocie. Jeśli w naszym portfelu, posiadamy dominikańskie peso (a już opuszczamy wyspę) to zgodnie z tamtejszym prawem, nie możemy wymienić więcej niż 30% posiadanych środków. Najwyższa suma z jaką możemy opuścić terytorium wyspy to 5000 dolarów amerykańskich.

Jaką walutę zabrać ze sobą na Dominikanę? Gdzie najlepiej wymienić walutę?

Jaką walutę zabrać na Dominikanę?

Na wyspie możemy operować trzema rodzajami waluty:

  • Peso czyli podstawowa dominikańska waluta;
  • Euro;
  • Dolarami amerykańskimi.

Najczęściej w obrocie gotówkowym, z wymienionych powyżej trzech wariantów, znajdują się dolary amerykańskie. Jest to najtańsza waluta a tym samym, najbardziej opłacalna dla przeciętnego turysty.

Gdzie wymienić najkorzystniej walutę?

Najkorzystniej możemy dokonać wymiany gotówki, w bankach. Najmniej korzystne transakcje czekają na nas na ulicach Dominikany. Tej formy, należy się wystrzegać najbardziej, jeśli nie chcemy stracić na niej większości środków, jakimi dysponujemy. Na miejscu, możemy też skorzystać z oficjalnych punktów wymiany waluty. Niektóre z nich, znajdują się na terenie miejsca noclegowe, inne w biurach podróży. Zanim rozpocznie się weekend, pamiętajmy, aby wyposażyć się w większą ilość gotówki, gdyż banki na wyspie, nie pracują w soboty. Na obszarze wyspy, możemy również posługiwać się kartami kredytowymi. Są one honorowane, niemal we wszystkich miejscach, do których się udamy.

Dominikana – rajem dla każdego.

Dominikana to miejsce magiczne. Rok rocznie, przyciąga ono coraz większą liczbę turystów z różnych zakątków świata. Każdy, kto przybywa na tą uroczą wyspę, szuka czegoś z goła odmiennego. Na Dominikanie, można wszak, odpocząć przyjemnie leniuchując i wygrzewając się na pięknych, piaszczystych plażach. Możemy również, wybrać opcję pobytu z nauką nurkowania. Jeśli jesteśmy miłośnikami aktywnego spędzania czasu wolnego, wyspa ma dla nas również coś do zaoferowania w tej kwestii. Na jej obszarze, znajduje się wiele miejsc, przeznaczonych tylko i wyłącznie do uprawiania sportów wodnych. Jeśli traktujemy nasz wyjazd na Dominikanę, jako czas tylko dla siebie, wówczas możemy szukać schronienia nad wydzielonymi, cichymi zatoczkami. Osoby, spragnione dodatkowych emocji, mają do swojej dyspozycji liczne propozycje wycieczek fakultatywnych po wyspie jak i po jej najbliższych okolicach. Ci, którzy lubią zasmakować w obcej kuchni, mogą spędzić miło czas w miejscowych restauracjach. Jak zatem widać, Dominikana to ogromne bogactwo, ciekawych propozycji spędzenia czasu wolnego. Decydując się na którąkolwiek z nich, musimy mieć w perspektywie także wydatki, które nas nie ominą.