Jakie leki warto zabrać ze sobą, gdy jedziesz na wczasy na Dominikanę. Jakie szczepienia należy mieć przed podróżą na Dominikanę? Jak zadbać o zdrowie na Dominikanie? Ubezpieczenie na Dominikanie.

Jak zadbać o zdrowie na Dominikanie?

Przede wszystkim nie zapomnij wziąść ze sobą ubezpieczenie podróżnicze.

Najważniejszym elementem, jaki powinien znaleźć się w naszym bagażu to lekarstwa w oryginalnych opakowaniach. Jest to ważne, gdyż na terenie Dominikany raczej dość trudno o ich nabycie. Wśród tych najbardziej podstawowych powinny znaleźć się leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Dobrze, jeśli w naszej podręcznej apteczce znajdą się również środki przeciwbiegunkowe lub krople na żołądek. Warto też wyposażyć się we wszelkie środki owadobójcze. Prócz leków, należy mieć ze sobą również: bandaż, plaster oraz środki dezynfekujące i odkażające rany.

Uważaj na to, co jesz i pijesz na Dominikanie.

Najczęściej spotykane na Dominikanie problemy zdrowotne, dotyczą układu pokarmowego. Jest to związane z dość szkodliwą dla polskiego żołądka, wodą. dlatego, jeśli chcemy uniknąć przykrych dolegliwości typu przewlekła biegunka, powinniśmy prócz własnych leków na żołądek czy niestrawność, przestrzegać pewnych prostych zasad. Po pierwsze: nie pijemy tam wody z kranu.
Po drugie: unikamy połykania wody z basenu. 
Po trzecie: nie kupujmy napojów z kostkami lodu.
Po czwarte: unikajmy kupowania jedzenia na miejskich straganach.
Po piąte: pijmy jak najwięcej i regularnie uzupełniajmy płyny w postaci własnej wody butelkowanej.

Obowiązkowe szczepienia.

Leki, o jakich mowa, mogą pomóc nam przetrwać bezpiecznie na Dominikanie, przez cały nas pobyt. Jeśli jednak, chcemy na 100% czuć się bezpiecznymi tam, powinniśmy przed wyjazdem się zaszczepić. Najlepiej udać się w tym celu do lekarza, powiedzieć mu gdzie chcemy jechać. On na podstawie swojej wiedzy, skieruje nas na odpowiednie szczepienia. Najbardziej podstawowe z nich to szczepionki na: żółtą febrę, dur brzuszny, tężec, wirusowe zapalenie wątroby typu A i B oraz przeciwko dyfterytowi. Jest to szalenie ważne, gdyż na Dominikanie wciąż można napotkać przypadki: malarii, chorób pasożytniczych, gorączki denga. Mogą one być bardzo niebezpieczne szczególnie dla małych dzieci czy osób starszych.

Dominikana Kolumba.

Dominikana to nie tylko jeden z bardziej egzotycznych obszarów na Ziemi. To także kraj utożsamiany z cygarami, trzciną cukrową, bursztynem i … Krzysztofem Kolumbem – odkrywcą wyspy i wybitnym podróżnikiem. Dlaczego? podobno to właśnie tutaj, Kolumb dożył późnej starości. Na wyspie znajduje się, bowiem jego sarkofag a także zabytkowa budowla określana mianem zamek Kolumba – uznawana za jeden z piękniejszych zabytków Dominikany. Na głównym placu stolicy Dominikany, znajduje się również pokaźnych rozmiarów postument przedstawiający podobiznę podróżnika. Zanim jednak udamy się do tego nietuzinkowego miejsca, powinniśmy dobrze przygotować się do podróży i zabrać wiele niezbędnych nam rzeczy.