Jakie pamiątki i prezenty z Dominikany warto przywieźć dla siebie i swoich znajomych. 4 rzeczy jak rum, cygara i inne pamiątki …

4 pamiątki, które należy przywieść z Dominikany

Urokliwa Dominikana.

Dominikana to nie tylko drugie, co wielkości wyspiarskie miasto na Karaibach. To także prężnie rozwijający się ośrodek turystyczny, który rok rocznie, gości wielu zadowolonych turystów. Urok i niepowtarzalność tego miejsca powodują, że jeszcze nikt nie oparł się Dominikanie. Niepowtarzalne krajobrazy: malownicze wodospady, gaje palmowe, pola trzciny cukrowej, pola tytoniowe a do tego, malownicze piaszczyste plaże, zapadają w pamięć każdego turysty na długie lata. Nie bez powodu mówi się o Dominikanie, iż jest ona najpiękniejszą wyspą Karaibską.

Co kupić na Dominikanie?

Odwiedzając Dominikanę, nie wolno nam wrócić z pustymi rękoma. Pamiątki z Dominikany, pozwolą nam na dłużej zatrzymać w pamięci charakter tego unikalnego miejsca, zaś prezenty z Dominikany zachwycą nawet najbardziej wybredne gusta. Najbardziej powszechnymi pamiątkami i prezentami, jakie można przywieść z tego kraju, to wyroby bursztynowe. Dominikana, bowiem to jedno z tych miejsc, gdzie kruszec ten, wydobywany jest w dość dużych ilościach. Z Dominikany warto też przywieźć pyszny rum, którego na wyspie, możemy znaleźć przeszło kilkadziesiąt różnych odmian i gatunków. Równie charakterystycznym „rekwizytem” dominikańskim są cygara. Zarówno rum jak i cygara, można wykorzystać z powodzeniem, jako bardzo pomysłowe prezenty dla znajomych. Miłośnicy rękodzieła, również mogą znaleźć na Dominikańskim rynku coś w sam raz dla siebie. Są to między innymi: ręcznie malowane wazoniki, przepiękne, samodzielnie wykonywane obrazki oraz ręcznie ozdabiane naczynia typu: talerze, kubki czy wazy. Z Dominikany warto również przywieźć ze sobą miniaturowe domki, będące atrapami tamtejszych budowli zabytkowych. Melomani mogą utrwalić swoje wspomnienia z Dominikany, nabywając płyty z tamtejszą, lokalną muzyką. Sporą popularnością wśród turystów, odwiedzających Dominikanę cieszą się również, bardzo trwałe i oryginalne wyroby ze skóry. Mowa tu o paskach, torbach czy innej tego typu galanterii skórzanej. Jeśli chcemy, po swoim powrocie, jeszcze przez jakiś czas zasmakować w tamtejszych klimatach i przybliżyć je innym, możemy przywieźć ze sobą lokalne przysmaki takie jak: kandyzowane owoce, pyszne dżemy, smaczne soki w puszkach czy cukierki. Nie zapomnijcie też o najlepszym rumie z Dominikany.

Zwyczaje kupieckie.

Dobrym zwyczajem, przy zakupie pamiątek z lokalnych straganów, jesttargowanie się ze sprzedawcami. Jeśli tego nie zrobimy, możemy spowodować smutek u sprzedającego. To ważna wiadomość, szczególnie dla tych z nas, którzy po raz pierwszy przybywają do Dominikany. Za prezenty i pamiątki z Dominikany, można zapłacić: dolarami, euro lub lokalną walutą.