Kiedy najlepiej polecieć na Dominikanę i jakie warunki pogodowe będą Ci towarzyszyły? Jak uniknąć pory huraganów?

Dlaczego warto odwiedzić Dominikanę?

Dominikana to kraj, który bez względu na porę roku, gości wielu turystów z różnych obszarów świata. Przybywają oni głównie, aby wygrzać się na ciepłym piasku i skorzystać z kąpieli w zawsze ciepłym morzu. Poza tym na Dominikanę warto też wybrać się z innego względu. Otóż, panujący tam klimat oraz bardzo przyjazna atmosfera, pomogą nam szybko zapomnieć o problemach dnia codziennego. Miejscowi należą do bardzo otwartych jednostek i z ogromną chęcią witają każdego nowoprzybyłego turystę. Dominikanę powinni odwiedzić w pierwszej kolejności wszyscy ci, którzy szukają miejsca, w którym będą mogli bez trudu „naładować się” pozytywną energią. Panujące tam warunki, nadają się do tego idealnie. Wystarczy jeden rzut oka, na spokojną toń morską oraz ogrom zróżnicowanej roślinności egzotycznej, aby się o tym przekonać.

Kiedy jechać na Dominikanę?

Na Karaibach sezon huraganowy zazwyczaj trwa od 1 czerwca do 30 listopada. Nie oznacza to jednak, że huragan czy cyklon.

Wyspa zaprasza turystów przez cały okrągły rok. Jest to spowodowane głównie faktem, iż na tym obszarze, niemal zawsze świeci słońce. Wahania temperatur są również dość nieznaczne. Dotyczy to zarówno temperatury powietrza jak i wody. Dzięki temu, bez względu na to, kiedy wybierzemy się na Dominikanę, zawsze wrócimy mniej lub bardziej opaleni oraz wypoczęci. Z racji na tak przyjazne warunki klimatyczne, trudno jest ustalić to, kiedy najlepiej wybrać się na Dominikanę. Wyspa jest najbardziej oblegana w okresie od czerwca do sierpnia. Wtedy też, przypada okres największych upałów i najwyższych temperatur. Jeśli jednak planujemy mniej „hałaśliwe” wakacje na Dominikanie, lepiej, gdy wybierzemy się w okresie między wrześniem, a grudniem. W tym czasie nie tylko możemy liczyć na nieco niższe temperatury, ale również, na mniejszą ilość turystów. Poza tym, okres ten sprzyja niezwykłemu zjawisku, jakim są gody wielorybów, które upodobały sobie właśnie wody Dominikany. Ten wspaniały widok, może urozmaicić nasz pobyt na Dominikanie w znaczący sposób.